Reklama
Loading...
Reklama

Po celou sezónu si z něj všichni jen stříleli. Libor “Ofsajd” Kozák mu říkali. A dá se říct, že zaslouženě. Situace, kdy byla útočná šance Sparty přerušena kvůli jeho postavení mimo hru, se nedají snad ani spočítat. I přes to však sbíral zářezy. A nyní je ze všech účastníků nejblíže k tomu, aby urval korunku krále střelců nejvyšší české soutěže.

Dlouhá přetahovaná o nejlepšího střelce Fortuna ligy je v cílové rovince. V ní se pere hned 5 hráčů, z toho dva ze Sparty. O tom, kdo si nakonec na hlavu nasadí korunu rozhodne poslední kolo.

Situace je rozložená jasně:

  • Kozák (Sparta) 14 gólů
  • Musa (Slavia) 14 gólů
  • Budínský (Mladá Boleslav) 13 gólů
  • Kanga (Sparta) 12 gólů
  • Řezníček (Teplice) 12 gólů

Karty jsou rozdány

Začneme od spodu. Nejspíše nejmenší šanci na triumf má teplický Řezníček. Teoreticky by před sebou měl mít ještě dvě utkání, ve kterých se může gólově prosadit. Jenže koronavirová krize v Karviné nejspíš pošle celou skupinu o udržení k ledu a k dohrání zápasů vůbec nedojde.

Záložník Sparty Kanga má dvougólový odskok od čela. Dlouhou dobu to byl právě gabonský fotbalista, který měl na svědomí největší porci gólů letenského týmu. Nedá se ale moc očekávat, že v pražském derby se Slavií v posledním zápase nastřílí středopolař tolik branek, aby se vyšvihl před ostatní střelce.

To Budínský měl prakticky před ostatními zápas k dobru. Dnes ovšem v druhém finále skupiny o Evropu proti Bohemians neskóroval a nevyužil tím svoji výhodu. Teď jeho tým čeká závěrečný zápas o evropské poháry s 5. celkem tabulky. Ať už jím bude Liberec či Jablonec.

Slávistický Musa má bohužel smůlu. Mohlo nás čekat velmi pikantní rozuzlení, kdy by si to v přímé konfrontaci na jednom hřišti rozdali právě s Kozákem. Útočník Slavie ale do boje o korunku už nezasáhne. V minulém kole sice ukázkovým lobem přes libereckého gólmana dostal své gólové statistiky na číslo 14. Jenže se taky stihl v zápase provinit proti pravidlům fotbalu a kvůli karetnímu trestu v derby nenastoupí.

Vše hraje v Kozákův prospěch

“Náš cíl je poslední zápas zvládnout, tohle je jen třešnička na dortu. Ale jak říkám, hlavní je týmový úspěch. Vím, jaká ta statistika aktuálně je, uvidíme. Uvidíme, co z toho bude,“ vyjádřil se pro klubový web sparťanský útočník v pozápasovém rozhovoru s Jabloncem.

Je to právě hroťák Sparty, který má vše ve svých rukou. V minulém zápase proti Jablonci se dostal na hřiště až v druhém poločase ale i to mu stačilo ke dvěma brankám. Nečeká ho ale samozřejmě jednoduchý úkol. Derby Sparty se Slavií jsou vždy nevyzpytatelné a nedá se moc tipovat, kdo z nich vyjde jako vítěz.

K tomu je na sparťanského forvarda připravena nejlepší obrana ligy. Defenzíva mistra letošního ročníku se pyšní pouhými 12 obdrženými góly v této sezóně, což je víc než úctyhodné číslo.

S aktuální formou letenských se dá ale předpokládat, že aspoň ten jeden gól Sparta vstřelí. A pokud ho bude mít na svědomí právě Kozák, troufám si říct, že už jej nikdo nedožene.

A to by znamenalo, že z šaška-útočníka, z kterého si kvůli tolik častým ofsajdům všichni utahovali, se stane král.

Související články:

Reklama