Reklama
Loading...
Reklama

Tomáš Souček svými výkony v Premier League oslnil fanoušky West Ham United, širší fotbalovou veřejnost, ale hlavně skotského trenéra Davida Moyese. Odměnou vytáhlému záložníkovi bylo přetavení hostování ze Slavie na trvalý přestup. K tomu lukrativní smlouva až do léta 2024. Do ženského družstva zase nedávno angažovali slávistku Kateřinu Svitkovou. Dá se říci, že na Ostrovech objevili jaké poklady skrývá pražský klub z Vršovic.

Najednou se šestnáctý celek tabulky loňské nejvyšší anglické ligy začal zajímat o dalšího klienta pana Pavla Pasky. Řeč je zajisté o Lukáši Masopustovi, Kladiváři měli nabídnout za rychlonohého záložníka sešívaných 5 mil. liber, v přepočtu asi 145 mil. korun. Jenže pražský celek si svého hráče cenní. Požadují o další 3 mil. liber navíc, tedy 233 mil. korun. Sedmadvacetiletý odchovanec jihlavského fotbalu má aktivní smlouvu ve Slavii ještě na dva roky. Ale Pražané nenechávají nic náhodě. Jako budoucí náhradu za českého reprezentanta přivedli z Karviné za necelých 12 mil. korun, jednadvacetiletého mladíka Ondřeje Lingra.

    

Kladiváři kroužili také kolem Vladimíra Coufala. Zájem o sedmadvacetiletého krajního obránce měly kluby Southampton či Brighton. Do Edenu měla dorazit z West Hamu nabídka okolo 100 mil. korun, což Jaroslav Tvrdík na svém twittrovém účtu označil za vtip. A tak slávistický boss dlouho nelenil a začal jednat. Na soustředění v Rakousku prodloužilo slávistické vedení s Coufalem, ale i Janem Bořilem smlouvy. O kapitána Sešívaných se zajímal řecký celek AEK Atény, ale objevili se i spekulace o zájmu z ruské Premier Ligy. Služby Bořila si Slavia pojistila do roku 2023, Coufala ještě o jeden rok déle.

Aktuálně do Edenu měla přijít další lukrativní nabídka. A opět se jedná o sedmadvacetiletého hráče. Tentokrát se ve víru dění ocitl rumunský záložník Nicolae Stanciu, na kterého se poptává Leeds United. Nováček Premier League, který do anglické nejvyšší ligy postoupil po dlouhých šestnácti letech, hledá posily. Argentinský trenér Marcelo Bielsa má prý požehnání přivést do klubu čtyři až pět nových akvizic. Například v hledáčku je mladý záložník Conora Gallagher, který z Chelsea hostoval ve Swansea. Ale do oka pětašedesátiletému stratégu padl i rumunský špílmachr. Za jeho služby je ochoten dát 7 milionů liber, v přepočtu něco málo přes 200 milionů korun. Pro Slavii by to byl skvělý obchod, jelikož za ex-Sparťana vysázela saudskoarabskému Al Ahli 4 miliony Eur, tedy něco přes 100 milionů korun.

 

Otázkou je, zda odchod rumunského reprezentanta je momentálně reálný. Pro Slavii je priorita Liga mistrů a za svého krále asistencí momentálně nemá adekvátní náhradu. Na druhou stranu je Premier League dobrá adresa a Stanciu se svou agentkou by mohli na sešívané vedení vytvářet jakýsi nátlak. Smlouvu má v Edenu ještě na dlouhé tři roky. Vzpomeňme však na jeho působení v konkurenční Spartě a jeho prvním neslavném odchodu z Česka, kdy si připsal nálepku žoldáka. I nyní ve Slavii si rychle vydobyl pozici miláčka davu, za své technické finesy a přesné centry. Ale nebude cinkání penízků moc velké lákadlo? 

 

Související články:

Reklama