Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co utrpěly České Budějovice od Slavie šestigólový debakl v úvodním ligovém kole, přišla jim z pražských Vršovic také jedna pozitivní zpráva. Na hostování přichází slávistický útočník Mick van Buren. Na Střeleckém ostrově bude zatím hostovat do konce tohoto kalendářního roku s tím, že obě strany budou mít možnost hostování prodloužit do konce sezony, což se momentálně jeví jako velmi pravděpodobný scénář, pokud Nizozemec naplní českobudějovická očekávání. Nebylo by však pro všechny lepší stanovit poněkud jasnější scénář?

 

Ani na jaře minulé sezony nezbylo na van Burena ve Slavii místo a musel na hostování do rodné země. Po krátkém účinkování v Haagu se vrátil do Slavie, kde jej stále váže smlouva, ale vzhledem k tomu, jak se opět rozrůstal její kádr, jevila se cesta na hřiště ve slávistickém dresu jako velice trnitá. Mick van Buren ve slávistické sestavě nikdy pevné místo nezískal, ale u fanoušků patřil mezi oblíbence. Nikdy mu patrně nezapomenou jeho velký podíl na postupu přes španělskou Sevillu v osmifinále Evropské ligy. 

To, že ze vzpomínek se fotbalově vyžít nedá poznali pod vedením Jindřicha Trpišovského například Josef Hušbauer či Milan Škoda a rodáka z Ridderkerku už jistě přepadají myšlenky na to, že slávistický dres už nikdy neoblékne. Nenachází se už v pozici mladého talentovaného fotbalisty, v níž do Slavie před čtyřmi lety přišel, ale musíme ho brát jako hráče, jemuž táhne na třicet. Se Slavií už prožil mnohé, ale nikdy nepatřil mezi vůdčí osobnosti týmu. Pozice nenápadného žolíka v jeho případě sedí více. 

Do Českých Budějovic míří na hostování v pozici hráče současného nejlepšího českého týmu, jenž však několik měsíců nehrál soutěžní zápas a již v druhém přestupním období po sobě opouští Slavii jako osoba momentálně nepotřebná. Jihočeský tým od něj bude očekávat velké věci, ale nejsem si zcela jistý tím, že je za současné situace dokáže naplnit. Jihočeši navíc získali v prvních dvou zápasech pouze jediný bod a může u nich panovat jistá nervozita. 

Celou situaci zatím neřeší ideálně ani samotná Slavia. Pokud s van Burenem už skutečně do budoucna reálně nepočítá, mělo by to v kancelářích v Edenu zaznít co nejrychleji. Smlouva mu platí ve Slavii až do příštího roku, ale její dodržení se nejeví v dané situaci jako příliš reálné a pokud by se tak stalo, celá věc by se děla na jiném místě a bez sešívaného dresu. Slavii čekají kromě ligy a pohári i pohárové bitvy a to všechno bude sledovat nizozemský ofenzivní hráč pouze na televizní obrazovce. Kádr Slavie je široký, ale trenér Trpišovský si sestavu bez některých hráčů fakticky představit nedovede.

Jako útočná jednička se v dané chvíli jeví Stanislav Tecl. Již jsem psal o jeho možném souboji o místo v sestavě s Petarem Musou a i tomu bude van Buren přihlížet jen zpovzdálí. V minulé době získal možnost alternovat i jako ofenzivní křídlo v záloze, ale tam je nyní cesta patrně ještě trnitější. Definitivní roztržení pouze Slavia- Mick van Buren je prostě jen otázkou času. Obě strany však patrně nyní přemýšlí nad způsobem podání. Pokud České Budějovice budou podávat podobné výkony jako v loňském ročníku dostal by usměvavý blonďák poměrně dost prostoru k přemýšlení, jakým směrem svou kariéru směřovat. Prostor k jistému manévrování dostanou jistě obě strany již v zimním přestupovém období. Pokud bude tým z jihočeské metropole o služby Micka van Burena i dále stát, mohou přijít na přetřes i jednání o přestupu, který by mohl přinést potřebný klid.

Nyní se stává pátým hráčem, jehož má Dynamo pouze na hostování. Může tak dojít třeba i na souboj s plzeňským Lukášem Matějkou, koho si budou chtít nechat České Budějovice na další fotbalové služby. I to bude pro van Burena výzva.

Související články:

  • Střelec Škoda se stěhuje!
  • Čeká nás jeden zajímavý duel
  • Reklama