Reklama
Loading...
Reklama

Otřesný vstup do sezóny a situace, kterou jim určitě nikdo nezávidí. Brněnská Zbrojovka má mimo 12 hráčů a její výkony tomu odpovídají. Ze všeho nejvíc hoří obrana, která obdržela nejvíce gólů ze všech týmů FORTUNA: LIGY. Spasí situaci příchod zkušeného Zorana Gajiče?

Brno včera na domácí půdě hostilo Sigmu Olomouc. Úkolem a zbožným přáním bylo vybojovat tři body, k čemuž nedošlo. Zbrojovka prohrála v poměru 2:4, což si z velké části zapříčinila sama individuálními chybami.

Mizerností sršel především druhý poločas. Vlastní gól Černína doposud chápe jen málokdo. Čtvrtý, poslední, gól byl pak téměř učebnicový příklad nedůraznosti a špatné organizace.

“Mužstvo bylo dobře nachystané po stránce bojovnosti, odhodlání a pracovitosti. Nicméně, jak říkám znovu, porážíme se sami,” kriticky přiznal trenér Machálek na pozápasové tiskové konferenci.

Mají to však v Brně těžké. Z týmu vypadlo celkově dvanáct hráčů užšího kádru, z kterých šest patří do základní sestavy. Na vině je ve většině nakažení koronavirem, kromě toho ale i různá zranění.

“Předpokladáme, že začne trénovat Bariš. Jinak to jsou otazníky, nečitelná zranění,” vysvětloval Machálek.

Nedořešená posila

Mimo hráčské indispozice se oči kouče Zbrojovky upínají k příchodu třicetiletého Zorana Gajiče. Srbský obránce, stále patřící bulharskému Arda Kardzhali, již netrpělivě čeká na posvěcení přestupu bulharským fotbalovým svazem. To však trvá dýl, než by mělo. 

“Je předpoklad, že se proberou na bulharském fotbalovém svazu a odcvaknou nám ho. Dnes bychom ho potřebovali jak koza drbání,” prozradil kouč.

Gajič již v české soutěži působil. Tři sezóny strávil v Bohemians 1905 a další tři v zlínském Fastavu. Před začátkem minulé sezóny české ligy pak odešel právě do Bulharska.

Počítá se s tím, že přestup by měl být se vším všudy dokončen v tomto týdnu a Srb by tím pádem mohl nastoupit už o víkendu v Plzni. Samozřejmě to však neřeší absenci dalších hráčů a v Brně se musí modlit, aby se seznam indisponovaných začal co nejdříve krátit. 

Zbrojovka má po čtyřech zápasech jediný bod a děsivé skóre 4:11. Nováčkovský elán z týmu už vyprchal a místo toho se hráči potýkají s nahlodanou morálkou. 

Brněnský tým potřebuje výkon, od kterého by se mohl odrazit do dalších zápasů. A to co nejdřív.

Související články:

Reklama