Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: Petr Nečas / fczbrno.cz
Český fotbal

Zbrojovka si koleduje. Podruhé za sebou zachraňoval aspoň remízu Řezníček

Brněnská družina nasbírala v poslední trojici zápasů 3 body za tři shodné remízy 1:1. V každém z nich srovnával skóre nejlepší střelec soutěže s číslem 37 na dresu. Proti Zlínu a Teplicím se dokonce prosadil až v samotném závěru.

Remízami k záchraně

Celek kouče Richarda Dostálka si jel na sever Čech podle pozápasových rozhovorů pro „neprohru“. Příznivci červenobílých si však celkem pochopitelně mysleli na výhru. Jejich teze se opírala o postavení v tabulce a aktuální formu Teplic, které z posledních šesti utkání získaly pouhý bod a v jarní části sezóny ještě jako jediní nezvítězily.

První poločas těmto údajům opravdu nasvědčoval. Domácí v něm totiž nedokázali nijak výrazně ohrozit branku Martina Berkovce. Za to ve svém pokutovém území měli co dělat, aby ustrážili svoji svatyni od inkasování. Pár minut po začátku druhého dějství se po obrovské chybě Denise Granečného prosadil domácí křídelník Dominik Pleštil, jenž využil individuálního zaváhání brněnského beka a přeloboval brankáře hostí. Zaznamenal tak svůj první gól ve žlutomodrém dresu.

Následně se hra přelévala ze strany na stranu, a to až do nastavení, kdy se do šestnáctky prodral Ondřej Pachlopník, který se už v bezprostřední blízkosti brány chystal k finální fázi, když ho zezadu přes nohy povalil bránící Chaloupek. Sudí Sziksay na poprvé penaltu neodpískal, avšak po zpětném shlédnutí videa již ukázal na značku pokutového kopu. Ten si vzal na starost, kdo jiný než gólostroj Řezníček a zkušeně proměnil. Svou šestnáctou trefou v ročníku srovnal na konečných 1:1. Tepličtí sice bědují skrze penaltové rozhodnutí hlavního arbitra v poslední minutě nastavení, ovšem jejich výkon z celého zápasu byl dosti za očekáváním, a pokud by se opakoval, nemusel by stačit na udržení prvoligové příslušnosti.

Skóruje za Zbrojovku ještě někdo jiný než její kanonýr?

V Brně již delší dobu platí, že „Řezníček rovná se góly a góly rovná se Řezníček.“ Vždyť v posledních čtyřech zápasech jich nastřílel pět. Zbrojovka v letošní sezóně nasázela 33 branek, z toho 16 patří 34letému útočníkovi. Když k tomu připočteme ještě osm tref Michala Ševčíka, tak už je to více než dvě třetiny z celé ofensivní statistiky. V týmu jsou už pak jenom hráči s jedním zásahem na kontě. V jarní části se zatím nikdo jiný, než zmíněná útočná dvojice, neprosadil.  

Prodloužení smlouvy s oporou týmu

Dlouholetý brněnský obránce Jakub Šural prodloužil na jihu Moravy smlouvu o další dva roky. Šestadvacetiletý stoper je v podstatě odkojený zbrojovák, jenž prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do A-týmu. Stal se stálicí zadních řad a je jedním ze zástupců kapitána. V aktuální sezóně nastoupil do 23 utkání a vstřelil jednu branku proti Liberci, která byla také trefou vítěznou. Do posledního klání v Teplicích sice z důvodu karetního trestu nezasáhl, ale i tak je jeho podpis na dalším působení ve městě pod Špilberkem vnímán fanoušky většinou pozitivně.   

Reklama