Reklama
Loading...
Reklama

Zbrojovka Brno dokončila podzimní část sezony na sestupové 16. příčce. Starosti trenérům navíc přidělávají zranění útočníků Jakuba Přichystala a Antonína Růska. V pondělí tým odletěl na soustředění na Maltu, kde už stihl v rámci 3. ročníku turnaje Tipsport Malta Cupu odehrát první zápas. V něm Brno podlehlo 0:2 pátému týmu rakouské ligy Swarovski Tirol. Na soustředění do zahraničí během krátké zimní přestávky kromě Brna zamířila jen Olomouc, Slovácko a Liberec.

V jarní části druhé nejvyšší soutěže 2019/20 Zbrojovka rozjela velkou stíhací jízdu za prvními Pardubicemi. Nakonec i druhé místo stačilo na přímý postup a tradiční klub se po dvou letech těšil na nejvyšší soutěž. Čekalo se, zdali v podobné formě Moravané vstoupí do nové sezony v nejvyšší soutěži.

Na rozdíl od Pardubic ale ve druhém největším městě Česka nezafungovala nováčkovská euforie a tradiční klub se i kvůli četným absencím po celou podzimní část nacházel na dně tabulky. Drhne to i v ofenzivě, která byla ve FNL výkladní skříni Zbrojováků. Špatné výsledky odnesl Miloslav Machálek, kterého nahradil Richard Dostálek. Tomu se ve třech zbývajících zápasech podzimní části podařilo získat tři body za výhru proti Slovácku.

Rozpad útočného dua

Kvůli zdravotním komplikacím nestihli začátek přípravy Zoran Gajič, Adrián Čermák a Lukáš Kryštůfek. Z důvodu nemoci soustředění na Maltě neabsolvuje Marek Vintr. Na sobotním tréninku si kotník lehce poranil Jakub Přichystal. Na první tréninku na ostrově ve Středozemním moři si další ofenzivní hráč Antonín Růsek zlomil ruku a čeká ho operace, po které bude na hřišti chybět 4 až 6 týdnů což trenér Dostálek pro klubový web okomentoval následovně:

„Byl to nešťastný moment. Po souboji, jakých je plno, si Tonda přisedl ruku. Musíme to brát, jak to je, i tohle bohužel přináší fotbal.“

Ve Zbrojovce bude i během jarní části hostovat Rudolf Reiter, který za ní zatím odehrál pouze pět zápasů. Na zkoušku dostal v Brně šanci slovenský krajní obránce Timotej Záhumenský, který kromě slovenských klubů půl roku působil v Karviné. V kádru je i Martin Zikl, jednadvacetiletý hráč se vrátil z hostování v Prostějově, které je černým koněm podzimní části FNL. Realizační tým by rád uvítal i další nové tváře. Blízko má být příchod středového záložníka.

Další zápas Malta Cupu Brno čeká v sobotu. S Trnavou se svěřenci Richarda Dostálka utkají o 3. místo v turnaji. V neděli se Zbrojovka vrátí do Brna. Vstup do jarní části bude mít 16. ledna hodně ostrý. V přímém souboji se s Mladou Boleslaví utká o první nesestupové 15. místo.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama