Reklama
Loading...
Reklama

Německá Bundesliga patří k soutěžím, které udržely i v této mimořádné situaci relativně normální režim a většina týmů už má v nohou šest soutěžních zápasů. Horší zážitek má z českých bundesligových zástupců pouze Pavel Kadeřábek. Obránce Hoffenheimu musel nuceně do karantény, kterou již má za sebou a těší se na návrat k týmu. Možná až nečekaně klidní mohou být další dva čeští zástupci Jiří Pavlenka a Theodor Gebre- Selassie. Možná se budou ukazovat i ono známé přísloví- co tě nezabije, to tě posílí.

 

Severoněmecké město prožívalo v minulé sezoně fotbalová muka. V jarní části už vypadala většina fanoušků jako smířená s tím, že si jejich tým minimálně rok od nejvyšší soutěže odpočine a klub potká odliv zkušených hráčů. Nakonec však fotbalová štěstěna ukázala svou přívětivější tvář a Werder Brémy se stal šťastnějším účastníkem baráže o udržení. Na tuto sezonu však budou chtít hodně rychle zapomenout. Těžko by se dalo věřit tomu, že před deseti lety se u řeky Vezery hrála Liga mistrů.

Výrazně si museli oddechnout i oba čeští reprezentanti. V případě sestupu by asi oba začali hledat jiné angažmá v nejvyšší soutěži, což by vzhledem k stávající situaci mohlo být velmi těžké. Oba patřili k několika málo herním jistotám a měli velký podíl na tom, že loňské fotbalové putování nakonec nevedlo do slepé uličky a na krátkou letní pauzu měli o jednu starost méně, protože i letošní sezonu stráví v 1. bundeslize a jak jsme říkali, celá tato soutěž zatím probíhá v relativním klidu.

Po prvním kole si přitom museli v Brémách vzpomenout na loňské trápení, když nezvládli zápas s Herthou Berlín, od které inkasovali doma čtyři branky a skepse z minulého ročníku se velmi rychle vracela.  Nyní však Werder už pět kol neprohrál a zdá se, že sportovní situace se lehce stabilizovala. To je velmi důležité, protože zápasy s největšími německými giganty mají Brémy teprve před sebou. V příštím kole přivítají doma Köln a v následujícím kole “zelenobílí” cestují do Mnichova, kde vyzvou tamní Bayern. Bude se jednat i o jistou zkoušku jejich sebevědomí.

V minulém ročníku Bundesligy najdeme pouze dva horší kluby. Jedná se o beznadějně poslední Paderborn a o jediný bod předstihly Brémy Düsseldorf a ten se tak nakonec musel stěhovat o patro níž. Pro tento ročník tak byl hlavním cílem jeho klidnější průběh. V úvodu nyní Werder položil slušný základ a nesmí se bát stavět další patro. Vzhledem k minulé sezoně by například Jiří Pavlenka mohl působit jako stavbyvedoucí.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Konečně se našel kat, Kadeřábkův Hoffenheim setnul Bayern!
  • Čeká Vladimíra Daridu zlomová sezona?
  • Reklama