Reklama
Loading...
Reklama

Priateľské stretnutie s Chile sa nieslo v znamení smútku. Bolo to najmä preto, že legenda slovenského futbalu Marek Hamšík, dala definitívne zbohom, svojej reprezentačnej kariére. Zápas však takisto ukázal značne zlepšenie v kvalite našej hry. Naskytá sa však otázka, či to nebolo hlavne vďaka prítomnosti Mareka Hamšíka.

Od odchodu nášho najlepšieho reprezentačného strelca, je badateľné, že naša hra značne trpí. Potvrdili to aj nevýrazné výsledky a takisto fakt, že v rámci Ligy Národov, sme v skupine kde sme boli považovaný za favoritov, museli bojovať o záchranu.

Stretnutie s Chile ukázalo zlepšený výkon, no takisto to bol zápas, kde Marek Hamšík nastúpil v strede poľa, čo by mohlo ešte viac potvrdiť predchádzajúce tvrdenie. So skúseným záložník, ale už rátať nemôžeme, tak je potrebné sa zamerať na hľadanie riešení.

V rámci zápasu s Chile nezabúdajme na trénera

Je tu aj ďalší faktor, ktorý je zmenený. Tým je prítomnosť stále nového trénera Calzonu na našej lavičke. Nakoľko odtrénoval len málo zápasov, je veľmi skoro hodnotiť. Posledný súboj Slovenska ale naznačil zlepšené prvky v našej hre. Hoci to bol duel, kde sa prakticky o nič nehralo, v rámci progresu našej reprezentácie, je to dôležitý ukazovateľ. K tomu sa ráta aj ten predchádzajúci s Čiernou Horou. Hoci sme len remizovali, mimo katastrofálnej poslednej dvadsaťminútovky, sme opäť mohli vidieť určitý posun a to aj bez toho aby náš legendárny záložník nastúpil.

O potenciálnej náhrade za Hamšíka sa hovorilo už pred koncom jeho národnej kariéry. Spomínali sa Duda, Bénes aj ďalší futbalisti. Môžeme sa ale zamerať aj na to, že nemusíme len nahradiť hráča hráčom. Náhradou môže byť aj zlepšený herný štýl, v ktorom by Marekove miesto zostúpil kolektív a nie len hráč ako jedinec. S blížiacou sa kvalifikáciou na EURO 2024 bude potrebné túto otázku vyriešiť. Bude takisto zaujímavé sledovať, či Calzona prinesie do nášho futbalu aj talianske prvky hry.

Reklama