Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Marek Hanousek
FOTO: Widzew Lodź
Český fotbal

Záložník Hanousek končí v Karviné. Kam vedou jeho další kroky?

Marek Hanousek mění klub. Střední záložník odchází do Polska, kde bude oblékat dres celku Widzew Lodž, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Pro devětadvacetiletého středopolaře bude působení v druholigovém týmu první zahraniční zkušeností.

Hanousek ke Slezanům přišel v červnu 2019 z Dukly poté, co Pražané sestoupili z nejvyšší ligy. V Karviné podepsal smlouvu na tři roky, nyní však mezi záložníkem a klubem došlo k dohodě o jejím ukončení. Za prvoligový celek odehrál rodák z Dolních Kralovic 34 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku. V letošní sezoně naskočil jen do šesti utkání.

„Marek tady v poslední době nebyl tolik herně vytížený. Řešili jsme, co bude dál. Ozval se čtyřnásobný polský mistr, který aktuálně hraje druhou nejvyšší soutěž. Marek tam úspěšně prošel zdravotní prohlídkou a podepsal smlouvu. Jménem klubu chci Markovi poděkovat za vždy stoprocentně odvedenou práci a do budoucna mu přeji hodně zdraví a úspěchů,“ okomentoval Hanouskův podpis v Polsku sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

Marek Hanousek odehrál v české první lize celkem 210 zápasů. Do statistik se zapsal 15 góly. Kromě pražské Dukly působil středopolař v Plzni, za kterou si zahrál i Evropskou ligu. V ročníku 2012/13 získal s Viktorkou mistrovský titul. Během své kariéry se záložník musel rovněž vypořádat s relativně četnými zraněními.

Hanousek v dresu Karviné
Marek Hanousek v dresu Karviné / Zdroj: MFK Karviná

Nyní Hanouska čeká výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Widzew Lodž je čtyřnásobným polským mistrem. V sezoně 2013/14 však klub sestoupil z první ligy. V následujícím ročníku skončil na dně tabulky a kvůli finančním problémům v létě 2015 zbankrotoval. Týmu se však podařilo se zvednout a loni postoupil do druhé nejvyšší soutěže. Momentálně se Lodž nachází na 11. příčce tabulky.

Český středopolař má v Lodži posílit konkurenci na pozici středního záložníka. S klubem podepsal smlouvu na rok a půl s opcí na prodloužení o další rok.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama