Reklama
Loading...
Reklama

Ani letošní sezona španělské ligy nebude bez české účasti. Po odchodu Tomáše Vaclíka do řeckého Olympiakosu se zdálo, že česká stopa z La Ligy zmizí – Getafe ale v minulém týdnu oznámilo příchod levého záložníka Jakuba Jankta z italské Sampdorie. Vypadalo to, že odchovanec pražské Slavie se rozhodl pro pořádnou výzvu. Na jeho postu v klubu z předměstí Madridu totiž doposud řádila největší hvězda týmu, třiadvacetiletý Marc Cucurella. Stříbrný medailista z nedávných olympijských her v Tokiu by se ale podle informací španělských a anglických médií měl přesunout do Brightonu.

Jankto v Itálii působil šest let a poměrně se mu dařilo. Zachovával si konzistentní výkonnost a i díky tomu v Serii A nasbíral přes 150 startů. Proč se pětadvacetiletý Čech rozhodl z Apeninského poloostrova odejít nevíme, ale je možné, že chtěl prostě změnu. Getafe mu ji nabídlo a za zhruba 6 milionů eur (asi 150 milionů korun) hráče koupilo.

Pravděpodobně by mohl nahradit loňskou oporu madridského celku Marca Cucurellu. Ten má podle všeho namířeno do anglického Brightonu. Sám hráč by podle ostrovních i španělských médií rád na jižní pobřeží Anglie odešel, vedení klubu v čele s Ángelem Torresem ale dlouhovlasého špílmachra nehodlá pustit za méně, než je jeho výkupní klauzule, čili 18 milionů eur (asi 460 milionů korun). Přestupu podle některých nahrává i to, že Cucurella momentálně netrénuje s týmem, ale to může být dáno také tím, že se teprve nedávno vrátil z olympiády v Tokiu. O hráče měly dříve zájem i dva kluby z Londýna – Chelsea a West Ham.

Pozice Jakuba Jankta tak zůstává nejasná. Pokud Cucurella skutečně odejde (podle anglických zdrojů by k tomu mohlo dojít už tento týden), pak by se mohl stát první volbou na pozici levého záložníka. Pokud k přestupu nedojde, bude to mít český reprezentant hodně těžké. Cucurella je famózní hráč a přes něj by se Jankto opravdu těžko prosazoval. Na druhou stranu Getafe bývalého hráče Udinese či Ascoli koupilo i kvůli jeho univerzalitě. Je tak možné, že Jankta budeme více vídat na středu zálohy, a ne na levém kraji, jak jsme byli doposud zvyklí.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama