Reklama
Loading...
Reklama

Během předcházejícího víkendu proběhla světem fanoušků české reprezentace zpráva, že Michal Sadílek se zranil a nebude moci odjet na mistrovství Evropy do Německa. Jak už to umíme snad jenom my, situace je daleko složitější, než se na první pohled zdálo.

Změna tvrzení ohledně zranění. Hráč nejel na kole, ale na tříkolce

První vyjádření zněla, že se hráč zranil na kole během vyjížďky s Ladislavem Krejčím a Davidem Juráskem. Velice brzy se ovšem začaly objevovat zvěsti, že vše nemuselo být tak, jak to bylo původně prezentováno.

Některá média totiž posléze přišla s tím, že se hráč české reprezentace měl zranit na tříkolce v rámci volnočasové aktivity, když s Davidem Juráskem a Ladislavem Krejčím vyjeli lanovkou na Planai ke slavnému lyžařskému středisku. Zranění v oblasti bérce si vyžádalo nemalý počet stehů, ale především jeho absenci na nadcházejícím mistrovství Evropy.

V pondělí ráno tak reprezentace změnila svůj postoj. Tiskový mluvčí české reprezentace napsal médiím:

Reprezentace uvedla, že Michal Sadílek při vyjížďce na kole upadl a utrpěl tržnou ránu v oblasti bérce. Právě s touto informací vedení národního týmu původně pracovalo a následně ji dalo k dispozici médiím. Bylo chybou, že národní tým neposkytl úplně informace a tímto se médiím a potažmo sportovním fanouškům omlouvá. Nehoda se stala v hráčově volném čase, který mohl využít dle svého uvážení. Neporušil tím týmová pravidla ani jakékoliv jiné interní dohody,“

Proč se objevila jiná informace?

Můžeme spekulovat o tom, jak to bylo na začátku. Proč se na veřejnost dostala ona informace, že se hráč zranil na kole? Snažil se někdo ututlat další průšvih, respektive snížit jeho významnost? Od začátku muselo minimálně některým lidem být jasné, jak se celý incident odehrál. Odkud se vzala ona nesprávná informace?  

Bylo zranění způsobeno nedisciplinovaností hráčů?

Otázek je spoustu. Zajímavá je rovněž formulka z dalšího vyjádření, že nehoda se stala ve hráčově volném čase a neporušil tím žádná týmová pravidla ani jakékoliv interní dohody. V profesionálním fotbale jsou jeho účastníci poměrně dost omezováni, aby nedělali nic rizikového, díky čemuž by se mohli zranit. Například co se týče lyžování a podobných věcí. A tato aktivita očividně patřila k těm rizikovým, potažmo až nebezpečným. Nedokážu tedy úplně souznít s tím, že by to vůbec nebylo pochybení daného fotbalisty.

Jestliže by ovšem reprezentace uznala, že se jednalo o chybu hráče, museli by být nějakým způsobem potrestáni i Ladislav Krejčí a David Jurásek. A to si v současné době národní tým nemůže dovolit, protože se jedná o dva zásadní pilíře reprezentačního celku. Přivřeli tedy její představitelé díky tomu tak trochu oči a zmírnili dopad celého problému? Událost se navíc opět odehrála jen chvíli před utkáním, tentokrát generálkou na mistrovství Evropy.

Navíc si zkuste představit, že by se něco podobného stalo Ladislavovi Krejčímu, jednomu z přímých aktérů. Nejen že by to ohrozilo jeho účast na ME, ale zároveň i možný přestup do zahraničí. I z jeho strany se tak jednalo o poměrně velký přešlap, který mohl Spartu i Gironu trochu zneklidnit.

Jedna kauza za námi, přichází další. Mají hráči příliš velkou volnost?

Jen před pár dny se navíc Vladimír Coufal na tiskové konferenci vyjádřil k předcházející kauze Belmondo. Byla na něm vidět lítost a touha vše napravit svými výkony. A musím se přiznat, že mu to věřím. Bohužel jen chvíli poté přichází další událost, která končí ztrátou jednoho hráče. Jednalo se sice o nešťastnou nehodu, přesto jí šlo předejít.

Nabízí se tak další otázka, jestli fotbalisté nemají až přílišnou volnost. Očividně jsou náchylní k problémovým situacím a podobné průšvihy nás mohou stát nejen nějaké umístění na Euru, ale především následný postup na světový šampionát. A vlastně i v daleko větším měřítku ovlivnit i klubovou kariéru hráčů.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x