Reklama
Loading...
Reklama

Když došlo k obnovení nejvyšší fotbalové soutěže, jevilo se to jako další symbol návratu života do normálních kolejí. Většina lidí se již vrátila do všední reality, ale Moravskoslezský kraj dokáže být prostě ve většině věcí jedinečný a to se bohužel ukazuje i v této situaci. Vyšší moc znovu ukazuje fotbalu zdvižený prst a posílá mu důrazné varování.

Zhoršená koronavirová situace na Karvinsku vedla k opětovnému zpřísnění bezpečnostních opatření a občany opět přepadá jistý strach větší než v jiných částech republiky. Tento nepříjemný fakt poznal i prvoligový tým z Karviné. V klubu údajně evidují čtyři nakažené a zažívají tvrdé vystřízlivění po oslavách návratu do všední reality. Tým musí pochopitelně do karantény a pro celou ligu se znovu naskýtá řada otázek. Když zůstanu jen  rámci fotbalu, tak se ptám: Dohraje se liga? Jak to bude s postupy a sestupy pro příští ročník?

Oproti lidskému zdraví se pochopitelně jedná o maličkost, ale odpovědi na tyto otázky se najít musí. Situace Karviné není v současné tabulce nijak komfortní, ale ze sportovního hlediska má stále situaci ve svých rukou. Hledisek je však především v dnešní situaci více. Nikdo to zatím neřekl zcela nahlas, ale spekulace o nedohrané soutěži se dostávají na povrch. Velkou radost by z toho měli například v Příbrami a tamní šéf Jaroslav Starka to dává velmi ostentativně najevo. Prvoligové týmy by si velmi hlasitě oddechly a ty druholigové si budou muset minimálně rok počkat. Hořká pachuť nad tímto ligovým ročníkem by se ještě zvýšila. Já osobně si však pokládám ještě jednu otázku. Prospěla lize nadstavbová část? Při jejím zavedení se mluvilo o napínavější soutěži a větším zájmu diváků. Říkám, že ani jedno se nesplnilo a ani nemohlo spnit. Když se podíváme například na první šestku, jasně vidíme, které týmy mají na účinkování v evropských pohárech a které si o tom mohou nechat jen zdát. Více možností na pokus o záchranu? Tento argument skutečně neberu. Třicet kol je dostatečný počet na to, aby se ukázalo, kde by se měla první liga hrát a kde pouze sledovat.

Že bude chodit na ligu více diváků? Hloupost! Hraje se šest dalších ligových kol, ale kalendář prostě není nafukovací. Na zápasy ve všedních dnech se zpravidla dostane ještě méně diváků, což má za důsledek třeba to, že i při atraktivním derby pražských “S” vidíme na tribunách mnoho prázdných sedaček. Ligoví představitelé zde dostali patrně až příliš důrazné varování. P.S. V případě starého ligového modelu by již liga i přes nucenou pauzu byla dohrána.

h4>Související články:

Reklama