Loading...

Devatenáctiletý útočník Antonín Svoboda vstřelil svou premiérovou branku v soutěžním utkání mezi dospělými. Trefil se v zápase druhé rakouské ligy proti Amstettenu. Na vítězství Lieferingu se podílel rovněž gólman Adam Stejskal, který udržel čisté konto.

Čeští mladíci jsou odchovancemi brněnské Zbrojovky, odkud v létě 2018 přestoupili do rakouského Red Bull Salzburg. S tímto rakouským celkem vyhráli titul v lize hráčů do 18 let. V Lieferingu nyní sbírají zkušenosti s dospělým fotbalem.

Antonín Svoboda se k Lieferingu připojil v létě minulého roku a v letošní sezoně druhé ligy odehrál 16 zápasů. Kromě toho český talent nastoupil v dresu RB Salzburgu do utkání Evropské ligy proti Villarealu. Proti Amstettenu si mládežnický reprezentant připsal první gól mezi dospělými, když v 75. minutě zvyšoval na 2:0. Brněnský odchovanec skóroval po pouhé minutě pobytu na hřišti.

Adam Stejskal odehrál první utkání v barvách Lieferingu už v červenci loňského roku. Od letošního února pak talentovaný gólman dostává více prostoru. V aktuálním ročníku se postavil do branky celkem devětkrát. Proti Amstettenu čelil český mládežnický reprezentant pěti střelám. Ani jednu za svá záda nepustil a do statistik si připsal druhý čistý štít. Devatenáctiletému brankářovi se navíc daří přivádět svůj tým k vítězství, neboť rakouský klub vyhrál posledních pět zápasů, které brněnský odchovanec odchytal.

Liefering se i díky příspěvkům od českých nadějí nachází na třetím místě tabulky. Na lídra soutěže tým ze Salcburku ztrácí pouhé tři body. Druholigový klub má navíc odehráno méně zápasů než celky na prvních dvou příčkách.