Reklama
Loading...
Reklama

Dynamo České Budějovice si pojistilo služby obránce Benjamina Čoliče.  Osmadvacetiletý fotbalista prodloužil své účinkování na jihu Čech až do léta 2023.

Bosňan před rokem rozšířil kádr prvoligového nováčka, který v létě hledal posilu pro tuto sezonu. Tu našel v sestupu ohrožené Karviné. Po barážových bojích proti Jihlavě se Čolič rozhodl po dvou letech změnit působiště. Neprodloužil se slezským celkem smlouvu a z několika nabídek si vybral právě Dynamo, kam přišel jako volný hráč. Přesunul se tak na druhý konec republiky a získal dvouletou smlouvu. Tedy do roku 2021.

V celku trenéra Horejše se velmi rychle propracoval do základní sestavy. Především na podzim platil za jednoho z nejproduktivnějších obránců ligy, když se podílel dvěma góly a šesti asistencemi na vzestupu budějovického fotbalu. Jako odměnu nyní získal prodloužení kontraktu o další dva roky. Takže Benjamin bude moci oblékat černobílý dres ještě tři roky.  V dosavadním ročníku odehrál dvacet zápasů.

Ve své domovině začínal v FK Željezničar Sarajevo, se kterým jako mladíček získal tři mistrovské tituly. Poté se oklikou dostal v roce 2016 do HŠK Zrinjski Mostar, se kterým dvakrát zvedl nad hlavu pohár pro nejlepší celek Bosny a Hercegoviny.

Fotbalisty Českých Budějovic poslední dobou trápila nepříjemná série čtyř porážek v řadě. Tu zvládli přerušit v 27. kole, kdy porazili na svém hřišti Olomouc 2:0. V tabulce se nachází v jejím středu. Nadcházející los je pro jihočeský celek vcelku příznivý. V posledních třech kolech se postupně utkají s Karvinou, Teplicemi a Opavou.

Navážou Černobílí na své dobré výkony, které je jako nováčka zdobily a udrží si příčky pro boj o Evropskou ligu?

Reklama