Reklama
Loading...
Reklama

Simon Deli, Michael Ngadeu, Ibrahim Traoré, Peter Olayinka… Afrických hráčov, ktorí zanechali v Slavii výraznú stopu, je v nedávnej minulosti veľa.

Podľa afrických médií by sa čoskoro k triumvirátu TraoréOlayinkaOscar, aktuálne hrajúcim v vršovickom klube, mal pridať iba 22-ročný Bassirou Compaoré, ktorý už dostal povolenie na prestup od svojho klubu Club Africain, ktorý sa nachádza na piatej priečke v tuniskej Ligue 1. So 188 centimetrami by pre Slaviu mohol do budúcnosti predstavovať zaujímavú alternatívu k Petarovi Musovi.

Compaoré má v prebiehajúcom ročníku na konte šesť gólov v sedemnástich zápasoch, vo svojej krátkej kariére už stihol naskočiť do reprezentačného zápasu domovskej Burkiny Faso, či vyhrať marockú ligu s tímom Ittihad Tanger. Treba podotknúť, že v Slavii by ho pri jeho prvom európskom angažmáne nečakala ľahká misia a je preto skôr pravdepodobné, že pokiaľ by skutočne prišiel, svoje prvé ligové minúty by si pripísal na hosťovaní v niektorom z iných českých celkov.

Zatiaľ čo prestup talentovaného Nigerijčana Tolu Arokodareho nevyšiel z dôvodu nedostatku financií, v tomto prípade by to nemusel byť až taký problém, keďže hráči z Afriky sa dajú vo všeobecnosti kúpiť lacno. Akvizícia Compaorého by teda mohla stáť Slaviu iba pár miliónov korún, čo je zlomok ceny, ktorá sa spomínala pri Arokodarem.

Související články:

Reklama