Reklama
Loading...
Reklama

Je tomu již rok a čtvrt, co český záložník Tomáš Souček nabral směr Londýn a v dresu tamního West Hamu měl provést další krok ve své kariéře. První půlrok zde působil na hostování a trenéra Davida Moyese doslova nadchl. Proměna hostování v přestup se jevila v podstatě jako samozřejmost. Slavia za svého záložníka inkasovala více než půl miliardy korun. Jedná se dnes o nejdražší přestup v historii české nejvyšší soutěže. Psaní jeho pohádky zatím úspěšně probíhá i v Londýně.

Na tamní Olympijský stadion přicházel s jasným úkolem. Nad jeho novým klubem se vznášela hrozba sestupu z nejvyšší soutěže. Boj o titul v české lize tak Tomáš Souček vyměnil za zápas o holé přežití v Premier league. Jeho myšlenky se tak najednou musely nastavit trochu jinak, ale to se českému reprezentantovi povedlo. Splnil svůj úkol stejně jako celý jeho tým. Šestnácté místo v tabulce znamenalo odvrácení hrozby sestupu a rodák z Havlíčkova Brodu podepsal s tradičním anglickým klubem čtyřletou smlouvu, přičemž se zde začalo mluvit o vyšších ligových patrech.

Tento plán se splnil a “Hammers” možná překvapili i sami sebe. Na současném stavu se podílel i další někdejší slávista Vladimír Coufal. Tým nedávno bojující o záchranu se nyní poohlíží po evropských pohárech, přičemž se v průběhu sezony v souvislosti s West Hamem mluvilo i o Lize mistrů. Všichni v klubu mají nyní mnohem příjemnější starosti a Tomáš Souček i další někdejší slávista Vladimír Coufal na tom mají velký podíl. Jejich cesty se však mohou brzy rozejít. 

U Tomáše Součka se již několikrát mluvilo o zájemcích nesoucích ještě zvučnější jméno. V jednu chvíli se mluvilo dokonce o Barceloně či Bayernu Mnichov. Nyní však slyšíme o zájmu dalšího anglického klubu. SItuaci kolem někdejšího slávistického kapitána mapuje slavný Manchester United. Trenérem “red devils” je jeho někdejší útočník Ole Gunnar Solskajaer a bývalý norský reprezentant by ho rád přivítal už v létě ve svém týmu. Patrně se bude jednat o jednu z přestupových priorit klubu, který už dvacetkrát slavil titul pro vítěze Premier league. Můžeme se těšit na další díl Součkova anglického fotbalového příběhu? Zatím v něm zažívá jen cestu vzhůru.

Trojnásobného vítěze Ligy mistrů nyní můžeme vidět na druhém místě tabulky Premier League a tato pozice mu zůstane podle všeho do konce sezony. Tu pokazí jen titul pro městského rivala Manchester City. Cílem klubu pro příští sezonu bude jednoznačně vystřídat konkurenta na nejvyšší příčce a samozřejmě se úspěšně předvést v Lize mistrů. Bude Součkův příběh pokračovat v tomto anglickém velkoklubu?

Pokud by se tento scénář skutečně naplnil ocitl by se “Suk” pod ještě větším tlakem a bojoval by s mnohem větší konkurencí. Když se však podíváme na jeho dosavadní anglické působení, můžeme v klidu konstatovat, že je i na toto připraven. 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Tomáš Souček může podstoupit nový test vyzrálosti
  • Tomáš Souček opět skóroval a napomohl West Hamu k výhře
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama