Reklama
Loading...
Reklama

Vladimír Weiss ml. odohral veľmi špecifický zápas. Bolo to stretnutie číslo 100 v drese bratislavského Slovana. Hoci určite nemôžeme povedať, že by postup zabezpečil len on, vďaka dvom gólom z pokutového kopu sa postaral o rozdiel v skóre. Slovan má od ideálnej výkonnosti ďaleko. V prvom polčase bol jasne slabším mužstvom. Dá sa len špekulovať, ako by zápas dopadol, ak by súper fyzicky neodišiel s blížiacim sa záverom zápasu. To už je ale minulosť a pozornosť ,,belasých“ bude smerovať na zápas druhého predkola s Mostarom.

Dôležitou postavou bol v tomto dvojzápase nováčik v bráne Slovana. Milan Borjan v drese slovenského klubu zatiaľ podáva nadštandardné výkony a v oboch stretnutiach svoj klub podržal. Inkasoval len z penalty, pričom chytil veľa kvalitných striel a určite zabránil niekoľkým gólom. Chytená penalta je v tomto prípade čerešničkou na torte. Slovan sa teda momentálne môže spoľahnúť na to, že hoci výkon nie je vždy ideálny, brankár má schopnosti klub podržať, ako to už ukázal.

Weiss musel byť krotený otcom, prinieslo to ovocie

Vladimír Weiss ml. nemal ideálny prvý polčas. Veľa krát stratil loptu a hlavne po jeho faule prišla penalta. Tá nebola premenená a hlavne samotný hráč následne premenil dve penalty. Tú prvú premenil „panenkovsky“ čím istotne spôsobil vrásky mnohým priaznivcom bratislavského klubu, nakoľko takéto zakončenie je pomerne riskantné. Radosť z toho nemal ani jeho otec na lavičke, ktorý priznal, že mu pri tomto zakončení nebolo všetko jedno.

„Ja som vedel, že on kopne Panenku, lebo on nie je normálny. Raz ma od neho odvezú. Ale oukej, zlatý, premenil prvú penaltu perfektne, druhú rovnako skvele, ale… Je to niekedy na infarkt. Som šťastný za celé mužstvo,“ povedal tréner bratislavského klubu po zápase pre kamery RTVS

Napokon všetko dobre dopadlo, hoci je jasné, že Slovan čaká mnoho práce. Toto víťazstvo však bolo veľmi dôležité. Ak by Slovan prehral, smeroval by priamo do predkola Konferenčnej ligy. Výrazne by sa tak zmenšila šanca na kvalifikáciu do akejkoľvek skupiny európskej súťaže. Takto je tá šanca oveľa väčšia, nakoľko už jedno vyhrané predkolo zabezpečí minimálne skupinu Konferenčnej ligy, hoci je jasné, že Bratislavčania budú chcieť potvrdiť rolu favorita v nasledujúcom predkole.

Reklama