Reklama
Loading...
Reklama

V souvislosti s Martinem Haškem přicházely v poslední době jen nesportovní zprávy hovořící o jeho válce s pražskou Spartou. Nyní však přichází jedna ryze sportovní, která jej může po jisté době vrátit na hřiště. Má totiž podepsat smlouvu v prvoligové Opavě. Když bylo nad slunce jasné, že povede se Spartou otevřenou válku, mluvil jeho otec o atraktivnějších destinacích, ale otázkou je, jak moc se tato tvrzení zakládala na pravdě. Nad konstatováním o jednáních s Besiktasem se fanoušci v lepším připadě jen lehce pousmáli. Hráč nyní dostane možnost restartovat kariéru ve Slezsku.

 

Šanci k profesnímu růstu dostal před nedávnem v Opavě někdejší záložník Sparty a její pozdější trenérský asistent Radoslav Kováč, jež se zde poprvé dostal do pozice hlavního trenéra. Podle všeho byl spouštěčem Haškova angažování, protože ho zná už z působení ve Spartě. Do Opavy se tedy dostane další člověk spojený v nedávné době s pražskou Letnou, ale bude se nacházet ve zcela jiné pozici. Přichází jako hráč, který se delší dobu vlastní vinou nepomazlil s míčem a má na sobě cejch problémového hráče, jenž mu minimálně jistou dobu zůstane. Vzhledem k tomu, jak velké sebevědomí z Martina Haška v poslední době čišelo, bude nyní přesvědčovat o tom, že rozhodně nezahálel a trénova, ale sám si musí vědět, že kroužení po tartanu fotbalový zápas nenahradí.

Výhodou rozhodně je to, že přichází do týmu, který se nachází pod velkým tlakem. Opava se krčí na čtrnáctém místě tabulky, připsala si v dosavadním ročníku zatím jen jedno vítězství a boj o záchranu ji zjevně nemine. I to byl patrně jeden z důvodů, proč tým z jednoho z historických center Slezska po hráči sáhl. V současné situaci se totiž na angažmá v Opavě nebude stát fronta a její představitelé si to zjevně uvědomují. Pod drobnohledem tamních fanoušků se bude očekávat nejen udržení ligové příslušnosti, nýbrž i Haškův výrazný podíl na ní.

Martin Hašek a jeho okolí budou brát celou věc patrně i jako jistý argument do sporu se Spartou. Na podzim 2019 patřil záložník skutečně ke klíčovým hráčům letenského týmu a v Opavě budou všichni rádi, když prokáže opět svou nespornou kvalitu. Na druhou stranu je stále třeba konstatovat, že tento záložník v nejlepších fotbalových letech vlastně rok nehrál soutěžní zápas. Tím posledním byl zápas Sparty proti Mladé Boleslavi, kde se zapsal i do tabulky střelců. Asi si tehdy nepřipouštěl, že pak několik měsíců v soutěžním zápase síť nerozvlní a otazník bude viset nad pokračováním celé jeho kariéry.

Smlouvu má Martin Hašek v Opavě podepsat zatím do léta. V tom vidíme výraz jisté opatrnosti nového zaměstnavatle, což je vzhledem k současnému dění kolem syna někdejší sparťanské opory pochopitelné. I během jeho dalšího fotbalového působení bude velmi těžké vyjednat dlouhodobý kontrakt. Hráč je nyní na konci dlouhé pauzy, ale zároveň se nachází opět na začátku jedné cesty. Teď už z ní nesmí sejít.  

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • Daniel Křetínský dostal zajímavého spoluhráče
  • Reklama