Reklama
Loading...
Reklama

Nejlepší střelec podzimu ČFL a stále třetí liga? Kdeže, sparťan Vojtěch Patrák se přesunul na půlroční hostování do druholigové Jihlavy. Jeho skvělé výkony mu vynesly šanci, která ho může posunout směrem do ligy. Sparta v něm vidí obrovský talent a rozhodně je jedna z možností do budoucnosti.

Pokud má Sparta problém s góly, sparťanské béčko takové problémy řešit nemusí. Největší útočnou hvězdou týmu totiž góly opravdu netrápí. V osmi zápasech ČFL totiž dokázal vstřelit osm branek a o první místo nejlepšího střelce tabulky se dělí s domažlickým Petrem Došlým. Talent jako hrom a navíc s čichem na góly.

Hostování ve vyšší soutěži však muselo přijít jen ze své podstaty. Ve třetí lize sice válí, ale v té druhé to tak slavné být nemusí. I proto Patrák zamířil do Jihlavy na půlroční hostování, kde by měl ukázat co v něm doopravdy je a jestli je připraven do velkého fotbalu a hlavně do A-týmu Sparty. Tento půlrok pro něj bude zásadní.

Odchovanec Vrchlabí už své první minuty za Spartu dostal. Debutoval ve třetím kole ligové nadstavby proti Plzni.  Svůj první start v evropských pohárech prožil ve 2. zápase skupinové fáze Evropské ligy na hřišti AC Milán. Vojtěch Patrák má za sebou i reprezentační starty, kdy nastupoval např. za U18. Stále je mu jen 20 a tak má před sebou zářivou kariéru. Musíme však říci, že podle toho, jak se mu povede v Jihlavě, se bude odvíjet jeho další kariéra.

Je mladý, dravý a hlavně gólový, což je smrtelná kombinace. Jeho budoucnost by mohla pokračovat i ve Spartě. Libor Kozák nevypadá na prodloužení smlouvy a pro Patráka by to byla šance jeho života. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jestli svou šanci chytí za pačesy a už nepustí.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama