Reklama
Loading...
Reklama

Slovenský futbal sa v ére samostatnosti dostal, už po tretí krát na veľký šampionát. Tohto postupu sa však podarilo dosiahnuť po mnohých problémoch a veľa ťažkých zápasoch, v ktorých sa na nás usmialo šťastie v kľúčových okamihoch.

 

Z nudného zápasu, infarktový záver

Slovensko sa ujalo vedenia v 17. minúte. Kucka sa po  chybe Evansa ocitol sám pred brankárom a skúsený záložník nezaváhal. Po tomto góle veľmi upadla kvalita zápasu, nakoľko Severné Írsko sa nevedelo presadiť v ofenzíve a Slováci sa do ofenzívy neponáhľali.

Bohužiaľ v 88. minúte si po prieniku McNaira, zrazil loptu do vlastnej siete Milan Škriniar. Situácia však mohla byť ešte oveľa horšia, našťastie po strele Gevina Whyta, sa lopta dotkla len pravej žrde.

 

V nevýraznej sezóne, najdôležitejší gól kariéry

Michal Ďuriš nezažíva najlepšie obdobie v kariére. V momentálne sezóne na klubovej úrovni odohral 11 zápasov a strelil jediný gól. Do zápasu prišiel v druhom polčase a nebol výrazne vidieť. To sa však zmenilo, keď v 110. minúte po ďalšej chybe, smoliara Johnyho Evansa, poslal loptu k pravej žrdi a strelil rozhodujúci gól.

Tlak súpera veľa šancí nepriniesol, jedinú výraznejšiu šancu mal už spomínaný smoliar zápasu, ale jeho hlavičku Marek Rodák bez problémov pokryl.

 

Susedia, jeden z favoritov aj cenná  osobnosť

V skupine sa stretneme so Španielskom, Švédskom aj s našimi susedmi z Poľska. Každého zo spomínaných súperov sme už v minulosti dokázali poraziť. Samozrejme, však nemôžeme porovnávať výsledky z minulosti a odrážať sa od nich na šampionáte.

 

Samotný postup zo skupiny nemusí byť až taký zložitý. Postupujú prvý 2 a najlepšie 4 mužstvá zo 6 na treťom mieste takisto smerujú ďalej. Španielsko bude jasným favoritom. Na druhej strane Poľsko by sa malo javiť ako najprijateľnejší súper. Ani to však nebude jednoduché, keď už len zvážime aké kvality má Róbert Lewandovski.

 

Čo sa týka hviezd na hrote tak nemusí byť jediný. Návrat do reprezentácie naznačil aj Zlatan Ibrahimovič. Pôvodne ukončil svoju reprezentačnú púť v roku 2016. Nedávno však na sociálnej sieti zdieľal svoj obrázok v žlto-modrom drese s poznámkou “dlho nevidené.”

Odmena za úspech

Po postupe bolo oznámené, že prezident SFZ Ján Kováčik navrhne 1. decembra výkonnému výboru zväzu zotrvanie Štefana Tarkoviča na poste trénera reprezentácie SR.

 

 „Zmena reprezentačného trénera, to nie je nič jednoduché. Ak niekoho oslovíte, musíte byť stopercentne presvedčení, že ide o správneho človeka. Poznám ho, vyše 5 rokov bol asistentom Jána Kozáka. Neskôr sa stal technickým riaditeľom SFZ a boli sme v dennom kontakte.

O futbale vie Štefan takmer všetko. Rozhodnutie sme tak nevnímali, že bude len dočasným trénerom. To skôr médiá mu dali tento prívlastok. Máme priestor rozhodnúť sa ako ďalej. Môžem povedať, že ja 1. decembra na výkonný výbor prídem s návrhom, aby Štefan Tarkovič bol trénerom na ME aj v ďalšom kvalifikačnom období,“ vyjadril sa na piatkovej tlačovej konferencii po návrate slovenského družstva z Belfastu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama