Reklama
Loading...
Reklama

Slavia dnes ohlásila výmenu brankárov, z Mladej Boleslavi prichádza do Edenu na polročné hosťovanie s opciou Jan Stejskal (23), zatiaľčo opačným smerom sa vydá mladučký Jakub Markovič (19), na ktorého Mladá Boleslav opciu mať nebude.

Slavia teda eliminovala jedno z veľkých nebezpečenstiev, ak by sa totiž doteraz zranil Ondřej Kolář, na ktorého je hra Slavie extrémne naviazaná, na výber by ostala dvojica Přemyslav Kovář- Jakub Markovič. Kovář sa postupom času dostal až do role tretieho brankára, za čo si môže v princípe aj svojimi nevýraznými výkonmi sám. Jeho rola skrátka už dávno je tmeliť partiu v kabíne, nie hrať zápasy a vo veku 34 rokov je dosť pravdepodobné, že z tejto role už nemá záujem vypadnúť a hľadať novú výzvu.

Ale kým dvojica Markovič-Kovář stačí asi na väčšinu ligových súperov, v Európe by to nešlo. Najmä ak by sa v Edene hrala Liga Majstrov, Slavia by bez Kolářa zrejme nemohla pomýšľať na viac ako jeden-dva body. Navyše, je naivné myslieť si, že Kolářa sa podarí v Česku udržať viac ako nasledujúce dve sezóny, pričom jeho odchod môže prísť oveľa skôr, ak by prišla zaujímavá ponuka. Hlavným motívom tejto výmeny teda bolo, že Slavia potrebuje náhradu pre svoj spôsob hry a to rýchlo. Týmto hosťovaním jasne dáva najavo, že ju vidí práve v Jakubovi Markovičovi, ktorý v 19 rokoch potrebuje začať zbierať ligové minúty. Boleslav je prakticky ideálna, nebude tam pod drvivým tlakom a nie je to ďaleko od Prahy.

Krátkodobo sa teda jedná skôr o posilnenie Boleslavi, ale dlhodobo na tom „zarobí“ Slavia. Stejskal navyše určite nie je zlým gólmanom, takže existuje aj varianta, že Stejskal sa naplno chytí svojej šance a Slavia si naňho v zime uplatní opciu, k čomu by zrejme došlo, ak by na Kolářa priletela ponuka, ktorú by v Edene už museli prijať. Zákulisné zdroje hovoria o tom, že Kolářa by bolo extrémne ťažké udržať, ak by sa na jar v Edene nehrala európska súťaž. Aj preto sa zrejme jedná iba o polročné hosťovanie, v prípade odchodu Kolářa by zrejme ostala v Edene trojica Markovič-Stejskal-Kovář.

Výmenu teda hodnotím ako veľmi výhodnú a starostlivo premyslenú z oboch strán, neostáva nič iné, ako veriť, že sa podarí.

Související články:

Reklama