Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: FC Baník Ostrava, fcb.cz
Český fotbal

Vrba se chystá na boj o záchranu. Podstoupí těžkou zkoušku

Mezi návalem novinek ze světového šampionátu v Kataru přišla jako velké překvapení jedna nová trenérská výzva v rámci české nejvyšší soutěže. Jen šest týdnů odpočíval Pavel Vrba po svém brzkém konci v Baníku Ostrava. Na začátku tohoto angažmá byl vnímán jako jistý Deus ex machina. Nyní má však před sebou úplně jiný úkol, jehož splnění však může také pomoct při momentálním uvadání jeho trenérské kariéry.

Jeden dosud nepoznaný úkol

Novým zaměstnavatelem Pavla Vrby se stává klub ze Zlína zažívající zatím patrně nejhorší sezonu po svém návratu do nejvyšší soutěže v roce 2015. Pobyt ve druhé polovině tabulky není pro tým z města Tomáše Bati ničím novým, ale průběh předchozích sezón byl klidnější. Před začátkem tohoto ročníku by patrně nikdo nevěřil tomu, že v její polovině bude Pavel Vrba již na jiné lavičce než té ostravské, ale musí se rychle srovnat s momentální realitou. Tým přibírá po odvolání Jana Jelínka na předposledním místě a na záda se mu dívají jen poslední Pardubice a Zlín má pouze dvoubodový náskok. Je Pavel Vrba ideální osobou pro tuto situaci?

Všichni fanoušci ho jistě vnímají jako zkušeného trenéra s bohatým životopisem, ale boj o přežití v nejvyšší soutěži pro něj však bude něčím novým. Fanoušci ho dnes mají spojeného především s angažmá ve Viktorii Plzeň a účastí v Lize mistrů, účinkováním na lavičce národního týmu či zahraničními tituly během účinkování v Žilině a bulharském Ludogorci Razgrad. V Ostravě obdržel přerovský rodák jednu těžkou facku, ale dostává brzy prostor pro nápravu.

Pavel Vrba se pokusí zachránit fotbalový Zlín. / Zdroj fotografie: fcb.cz

Pavel Vrba dostává novou roli

Když se podíváme na Vrbův dosavadní trenérský životopis, můžeme o něm mluvit především jako o trenérovi přinášejícím týmu patřičný fotbalový progres a sklízejícím elegantně plody své práce. Na přehlídku fotbalové krásy však není momentálně ve Zlíně čas. Tým, který si v dosavadním průběhu sezony pouhá dvě vítězství nyní potřebuje jistého krizového manažera. S tímto označením bývají na české fotbalové scéně spojovány jiné osoby, ale pro Pavla Vrbu se může jednat pro zajímavou výzvu.

Jedním z předpokladů pro úspěšné Vrbovo účinkování bude jistě správná kooperace se zkušenými hráči jako Václav Procházka, Martin Fillo či Robert Hrubý. První dva jmenované poznal již během svého účinkování v Plzni. Povedený boj o přežití v nejvyšší soutěži může výrazně vylepšit Vrbovu pozici na české fotbalové scéně. Ta totiž dostala v poslední době jisté trhliny. Podobný scénář by se v souvislosti s ním na začátku sezony patrně neočekával, ale může se jednat o jeden ze zlomových momentů jeho trenérské kariéry.

Reklama