Reklama
Loading...
Reklama

Myslíte, že v této době je nemyslitelné vidět v některé světové lize už podeváté stejného mistra ligy? Tak přesně to vidí fanoušci v Bulharsku. Tamní Ludogorets Razgrad totiž čtyři kola před koncem drží vedení, které mu právě devátý titul v řadě přinese. Kromě toho, že je to světový úkaz, se však k týmu před půl rokem přidal jako trenér, nám velice známý.

Snad každý český fanoušek zná jednoho z nejúspěšnějších českých trenérů této dekády. Jeho pět titulů, ve třech zemích, se jen tak nevidí. Sbírá různá ocenění a ruku na srdce, plně po právu. Jeho pouť za tituly začala na Slovensku, v Žilině. Největší slávy se mu však dostalo v Plzni. S Viktorkou vyhrál tři tituly a stal se zde legendou, když ji dovedl do Ligy Mistrů a zahrál si proti Barceloně či Manchesteru City. V Plzni po sobě zanechal nesmazatelnou stopu a dodnes na něj vzpomínají v dobrém. Po štaci na západě Čech přišla nová výzva, Bulharsko. Tamní mistr Ludogorets Razgrad si ho vyhlédl jako posilu na trenérskou lavičku a jeho odchodu z Viktorky tak nic nebránilo. Vrba je u týmu „jen“ půl roku, ale už po půl roce může slavit. Tamní mistr v sezoně nepoznal hořkost porážky a jeho dominance v bulharské lize je více než zřetelná. Druhá CSKA Sofia po posledním zápase ztrácí na první Ludogorets propastných 14 bodů a tak je jasné, že čtyři kola před koncem jej nemůže předstihnout..

Vrbův odchod do Bulharska byl zapříčiněn hlavně výkony Plzně. Na českou ligu to možná mohlo stačit, ale výkony šly rapidně dolů. Vzpomeňme si například na zápasy před rokem. Plzeň vůbec, ale vůbec nedávala góly a hrála zápasy na 1:0 nebo remízu. Na nic víc se v podstatě nezmohla. Když nadešel zápas se Slavií, Plzeň dostala nařezáno. Ukázalo se, že nový impuls musí přijít a to okamžitě. Zkrátka a dobře Vrba sázel na své koně a to nemohlo fungovat navěky. Plzeň potřebovala nastartovat a vrátit zase tam, kam patří. Přes veškeré jeho úspěchy, za které zaslouží respekt a uznání, musela přijít změna a omlazení kádru. A ta přišla v podobě Adriána Guľy. Plzeň se opravdu zvedla a prozatím se po malých krůčcích vrací zpátky na výsluní.

 

Související články:

Reklama