Reklama
Loading...
Reklama

Ak sa bavíme o atraktivite líg, každý futbalový fanúšik určite spomenie anglickú Premier League. Dnes sa rokovalo o tom, že presne táto súťaž by sa k nám mala opäť vrátiť už 17. júna.

Futbalový reštart zažije konečne i krajina, ktorá doslova žije futbalom a teda Anglicko. Po nemeckej Bundeslige, tak fanúšici futbalu môžu sledovať ďalšiu z top líg. Rozhodlo sa tak na dnešnej konferencii klubov a samotnej PL. Reštart by mal teda začať stredu 17. júna a prvé zápasy by mali odohrať Aston Villa so Sheffieldom United a šláger medzi Manchestrom City a Arsenalom. 30. kolo by sa malo začať hneď o tri dni neskôr a teda sobotu 20. júna, kde atraktívne bude hlavne Liverpoolske derby v Goodison Parku.

Vyhlásenie Premier League znelo: „Akcionári Premier League dnes súhlasili s novým predbežným dátumom reštartu sezóny 2019/20, a to v stredu 17. júna za predpokladu, že budú splnené všetky bezpečnostné požiadavky,“ generálny riaditeľ Premier League Richard Masters dodal: „Dnes sme sa predbežne dohodli na obnovení Premier League v stredu 17. júna. Tento dátum však nemôžeme potvrdiť, kým nesplníme všetky potrebné bezpečnostné požiadavky, pretože zdravie všetkých účastníkov a podporovateľov je naša priorita.“

Mužstvá sú v tréningovom procese od polovice mája a musia dodržiavať hygienické opatrenia. Liga sa samozrejme bude hrať bez divákov ale zápasy by mali byť vysielané, ako je to aj v prípade už spomínanej Bundesligy. Premier League bola prerušená 13. marca a na špici tabuľky je s dvadsaťpäť bodovým náskokom FC Liverpool. Dúfajme, že všetko pôjde podľa plánov a my si budeme môcť vychutnať zápasy v plnom tempe.

Reklama