Reklama
Loading...
Reklama

Odchovanec Boskovic a bývalý hráč Zbrojovky Brno po trefách v juniorském superpoháru a Primaveře prémiérově skóroval také v utkání italského juniorského poháru. Již ve třetí minutě zápasu otevřel skóre duelu s Laziem, to ale utkání dokázalo otočit a Atalanta tak po porážce 1:3 v soutěži končí. 

Od jeho patnácti let o něj stáli Slávie nebo Sparta, ale také Juventus, Dortmund nebo dokonce Liverpool. Lukáš Vorlický se o dva roky později, v létě roku 2019, se svým manažerem rozhodl pro italský klub Atalanta Bergamo. V minulém roce navíc prodloužil s momentálně sedmým týmem Série A smlouvu do roku 2025. Italský klub, který je poslední dobou na vzestupu a dává o sobě vědět po celé Evropě, si talentovaného hráče pojistil i přes vážné zranění kolene (přetržený křížový vaz), které prodělal v sezóně 2019/2020. 

Ve včerejším utkání juniorského poháru se český mladík trefil hned v úvodu utkání a v novém roce má tak na kontě celkem tři zásahy. První přišel v zápase juniorského superpoháru proti Fiorentině U19 a následně se trefil také v Primaveře proti týmu Sassuolo U19. Sám útočník vidí svojí kvalitu především ve své rychlosti spojené s úctyhodnou výškou (185 cm). Přesto v rozhovoru z října 2020 uznal, že italský fotbal byl pro něho náročnější co se týče kondice. 

Na svůj první start v Sérii A zatím čeká. 

Před podpisem nové smlouvy se řešila alternativa hostování, nakonec se ale vedení Atalanty rozhodlo si talentovaného hráče nechat a zápasové vytížení má především v Primaveře. Osobně si Vorlický pochvaluje především trenéra A týmu Gasperiniho, ve kterém vidí primární důvod úspěchu tohoto klubu za poslední sezóny. Atalanta se pod vedením tohoto zkušeného stratéga naučila hrát jednoduše a zároveň neuvěřitelně efektivně. Do kvalitního herního systému navíc přivedl hráče jako Mauriel, Zapata, Iličič nebo Malinovský. 

Lukáš Vorlický má v novém roce rozhodně střeleckou formu a dá se tak očekávat možný debut v Sérii A, potažmo v  Lize mistrů.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama