Reklama
Loading...
Reklama

Královéhradecké prokletí prolomeno! Slavia zvládla první kolo Fortuna ligy, doma porazila Hradec Králové 2:0. Neoblíbeného soupeře zdolala po třech neúspěšných vzájemných utkáních, co sešívaní ukázali směrem k dalším zápasům?

Vlček napravo prospěšnější

Již v generálce s Drážďany naskočil trochu překvapivě napravo v defenzivní trojici, proti Hradci potvrdil, že je ho na obětování na levé straně škoda. A že je možná ještě fotbalovější než dlouholetá opora Tomáš Holeš.

Ačkoli je Vlček pravák, v přípravě potvrdil, že má dostatečně kvalitní slabší nohu, aby hrál nalevo. Na druhé straně tříčlenné linie ale mnohem více využívá svůj potenciál, který se skrývá v rozehrávce. Proti Drážďanům přihrával na gól Ivanu Schranzovi, tentokrát skvělou předfinální přihrávkou udělal 90 procent gólu Micka van Burena.

Vlčkova přihrávka za stopery se ukazuje jako možná nová zbraň sešívaných, mladý stoper podobné pasy zkoušel i dále. Krom jedné chyby v závěru podal suverénní výkon, obstál i v soubojích jeden na jednoho, po stránce rozehrávky mu nelze nic vytýkat.

Buren udržel sestavu

Vedle stoperů je velká konkurence i na pozicích útočníků. V přípravě si o místo řekl produktivní Mick van Buren a na tři zásahy z přátelských utkání navázal i v ostrém zápase. Dal rozhodující gól, k tomu tvrdou ranou z dálky orazítkoval tyč.

Oproti prvním rokům ve Slavii se nizozemský útočník zlepšil v mezihře, a pokud byl před startem sezóny třetí až čtvrtou volbou, nyní možná Václava Jurečku přeskočil a je jedničkou. A že je v pohodě dokázal i parádní volej z první půle ve velmi těžké pozici.

Zafeiris se stále nesehrál

Nikdo ze slávistů v sobotu vyloženě nezklamal, více se ale čekalo od Christose Zafeirise. Loni mu bylo vytýkáno, že volí až příliš překvapivá řešení, která jeho spoluhráči nedokáží předem pochopit. To si zjevně přenesl i do nového ročníku.

Zafeirisovi nový trávník nevyhovoval, nebyl na míči tak suverénní. Když už s ním pracoval, na jeho poměry často volil nepřesná řešení. Naštěstí pro něj mu dělal parťáka Oscar Dorley, jenž průměrný výkon Nora schoval. Jak je tomu u Liberijce zvykem.

Reklama