Reklama
Loading...
Reklama

Křídlo Adriel Ba Loula, záložník Ondřej Lingr, stoper Milan Rundic. To je jen malý výčet současných opor klubu z hornického města MFK Karviná. K těmto jménům se od příští sezony může přidat jeden velmi nadějný 20 letý fotbalista.

Řeč je o bez 4 centimetrů dvoumetrovém brankáři Vladimíru Neumanovi. Ten si svoji premiéru odbyl ve veledůležitém boji o záchranu proti Příbrami a svůj debut zvládl na jedničku a přispěl k výhře 2-0. Nepochybně nejen tento výkon, ale hlavně progres v tréninku dovedl hlavní funkcionáře klubu k názoru, že si tohoto hráče musí udržet dlouhodobou smlouvou.

Ve Vláďovi vidíme velkou perspektivu, proto jsme měli zájem o to, aby svoji nejbližší budoucnost spojil s námi. Věříme, že bude dál na sobě pracovat a makat. Prohlásil pro klubový web ředitel MFK Lubomír Vlk

Výška okolo dvou metrů a kopací technika typu Manuel Neuer. To je to, co aktuálně kluby hledají, pokud shánějí muže v rukavicích. O vlastnostech a schopnostech svého spoluhráče se pro Žongl vyjádřil kapitán Karviné Marek Janečka:

Velmi šikovný brankář v první řadě velmi inteligentní. Na to jak je mladý, je hodně rozumný. Dle mého má skvělé předpoklady na to, aby se stal dobrým brankářem. Má skvělou hru nohou, řekl bych až nadstandardní na jeho věk rozhodně. I co se týče chytání, super je z něho cítit, že má budoucnost před sebou, ale říkám důležité je, že v hlavě to má srovnané. Má talent a předpoklady se stát dobrým brankářem, jen musí na sobě dál pracovat.

Jestli se slova kapitána naplní, uvidíme možná už od příští sezony. Od všech lidí kolem mladého fotbalisty jsou zatím slyšet jen superlativy.

Reklama