Vítězslav Jaroš přišel na hostování do celku St. Patricks v únoru letošního roku. V prvním kole irské ligy, která se hraje systémem jaro–podzim, si devatenáctiletý gólman odbyl premiéru. V utkání musel čelit obhájcům titulu Shamrock Rovers. Výzvy se však talentovaný brankář nezalekl a svým solidním výkonem přispěl k cenné remíze 1:1.

Shamrock měl v zápase prvního kola irské ligy značnou převahu. Hráči loňského mistra vystřelili celkem devětkrát, přičemž na branku vyslali čtyři střely. Vítězslav Jaroš si v utkání počínal svědomitě. Ve 20. minutě se příbramský rodák dočkal prvního zákroku, kdy překazil přihrávku soupeře. I ve druhé půli měl český brankář spoustu práce a míč za svá záda dlouho nepustil.

Zápas se chýlil ke konci a vše nasvědčovalo tomu, že střetnutí skončí bezbrankovou remízou. St. Patricks se však v 87. minutě dokázali gólově prosadit a ujali se vedení 1:0. Celek českého gólmana měl vítězství na dosah. Nakonec se však musel spokojit s bodem za remízu. O dvě minuty později totiž přišla studená sprcha a úřadující šampion dokázal srovnat na konečný stav 1:1, když Jaroš nedosáhl na hlavičku Aarona Greena.

Mladý český brankář v červenci 2020 podepsal s Liverpoolem novou dlouhodobou smlouvu. Ve skupinové fázi Ligy mistrů se Jaroš třikrát podíval na lavičku – dvakrát proti Ajaxu a jednou proti dánskému Midtjyllandu.

V St. Patricks je talentovaný gólman na hostování až do konce kalendářního roku a má být týmovou jedničkou. Dublinský klub loni skončil šestý a letos má jen ty nejvyšší ambice. Obstojí bývalý hráč Slavie ve své roli a pomůže “St. Pats“ k titulu?