Loading...

Víkend slovenskej ligy sa niesol v duchu prekvapení. Tak ako aj v iných ligách, tento víkend úradovali  tímy ktorým sa dôverovalo menej. DAC prvýkrát v sezóne stratilo body. Stalo sa tak v zápase týždňa so Žilinou. Ale k tomu až neskôr.

Ružomberok – Zlaté Moravce-Vráble

Jeden zo zápasov, ktorý skončil priaznivejšie pre favorita. Ružomberok sa ujal vedenia gólom mladého útočníka, Ladislava Almásiho z 35.minúty. V prvom polčase bolo domáce mužstvo mierne aktívnejšie, keď si hostia nevypracovali ani jednu streleckú príležitosť. Na druhej strane ani domáce mužstvo ofenzívne neexcelovalo. V prvom polčase mali 2 strelecké pokusy.

Krátko po zmene strán zvýšil na 2:0 Matúš Kmeť. V 59. minúte ešte väčšmi skomplikoval zápas Zlatým Moravciam záložník, Anton Sloboda, ktorý sa po druhej žltej karte musel porúčať do šatní. Vion napriek  početnej nevýhode zvýšil svoj tlak. Na vyrovnanie to však nestačilo. Na konečných 2:1 znížil v nadstavenom čase,  krajný bek, Peter Čögley.

Sereď – Michalovce

V ďalšom stretnutí sa outsider z Michaloviec ujal vedenia gólom z pokutového kopu v 20. minúte. Penaltu premenila ikona Slovenskej súťaže a jej viacnásobný víťaz, Igor Žofčák. Pre mužstvo z východu Slovenska to bola zároveň jediná strela na bránu v prvom polčase.

Po zmene strán sa opäť kopala jedenástka, avšak tentokrát na strane domácich. Pre mužstvo Zemplína bol tento trest dvojitý, pretože sa po priamej červenej karte musel pobrať do šatne útočník Dimitrios Popovits. Penaltu premenil v 53. minúte Alex Ivan. Problémy pre hostí sa neskočili, ba naopak, v 68. minúte prišla po dvoch žltých kartách aj druhá červená karta. Tentokrát pre záložníka Ricarda Phillipsa. Ani výhoda dvoch mužov však domácim nepomohla k víťaznému gólu a tak sa mužstvo zo Zemplína mohlo radovať z cenného bodu.

Trnava – Nitra

Ďalším katom favorita sa stala Nitra. Trnava mala za sebou 2 víťazné zápasy bez inkasovaného gólu. V prvom polčase bola aktívnejším mužstvom, ale na kopačkách im chýbala presnosť.  Na konci prvého polčasu poslal mužstvo spod Zobora do vedenia gól reprezentanta Slovenskej republiky do 21 rokov, Martina Adamca.

Po zmene strán bol malý Rím stále aktívnejším mužstvom. Bohužiaľ pre nich  táto aktivita vyšla nazmar, keď v 66. minúte zvýšil na náskok 2 gólov striedajúci Marián Chobot. Na prvý gól v sezóne mu stačili len 3 minúty na trávniku. Stav sa už do konca zápasu nezmenil a tak mužstvo ktoré sa v predchádzajúcom ročníku  len tesne vyhlo zostupu, je momentálne v tabuľke na povzbudivom 3. mieste.

Pohronie – Slovan

Zápas medzi adeptom na zostup a majstrom Slovenska za posledné 2 roky. Z Pohronia je však určite cítiť rešpekt, pretože je známe že na ich štadióne sa hrá zle každému, aj silnejším mužstvám. Ako príklad môžeme uviesť zápas s Dunajskou Stredou spred mesiaca, kde sa DAC podarilo streliť víťazný gól až v nadstavenom čase.  Bratislavský klub nastúpil v mierne pozmenenom útoku, keď namiesto tria Medveď, Čavrič, Moha nastúpila trojica v zložení Strelec, Ratão a Daniel.

V prvom polčase boli aktívnejší Belasí a v 27. minúte z toho vyústil gól Rafaela Ratãa. Domáci sa však nevzdávali a odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 40. minúte, ktorý po veľkej snahe v pokutovom území zaznamenal Peter Blahút, pre ktorého to bol vôbec prvý gól vo Fortuna lige.

Po zmene strán však mužstvo zo Žiaru nad Hronom ťahalo celý zvyšok zápasu za kratší koniec. V 2. polčase nemali jedinú strelu na bránu. Hostia boli aktívny, z čoho vyústil 2. gól Rafaela Ratãa v zápase, keď v 59. minúte doklepol loptu do prázdnej brány po prihrávke Nona. Zápas po tomto góle stratil náboj, pretože Slovan na šance len vyčkával a Pohronie sa do nich nevedelo dostať.  Biely Jastraby tak znížili stratu na vedúce mužstvo na rozdiel 2 bodov. Pohronie sa posunulo na chvost tabuľky, odkiaľ sa však môže odlepiť hneď v ďalšom kole.

Trenčín – Senica

V poslednom hranom zápase 9 kola sa stretli 2 mužstvá s biednou formou. Senica bola pred zápasom s 5 bodmi na chvoste tabuľky. Trenčín mal jedinú výhru, takže pre obe mužstvá to bol veľmi dôležitý zápas.

V prvom polčase sa veľa vzrušenia  nekonalo. Až na pár menších šancí to nebol vôbec atraktívny prvý polčas. V rámci 9. kola to bol jediný zápas, v ktorom nepadol gól v prvom polčase. Nieje sa čomu čudovať, veď mužstvo domácich patrí medzi priemer, čo sa týka útoku. V prípade hostí je to ešte horšie.  Menej ofenzívnym mužstvom sú len Michalovce.

Po zmene strán sme sa predsa len gólu dočkali. V 67. minúte sa po prihrávke Tomáša Maleca presadil Nigérijčan Tenton Yenne. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka môže mrzieť aj fakt, že gól vypracovali bývalí hráči ich klubu. Tomáš Malec strávil v Trenčíne svoje mladé roky kariéry. V sezóne 2013/2014 mal v ich drese životnú sezónu keď bol so 14 gólmi najlepším strelcom ligy. Strelec gólu  neodohral v tíme domácich ani jeden ligový zápas. V klube strávil celkovo len 3 mesiace.

Žilina – Dunajská Streda

Lahôdka na záver a zároveň najočakávanejší zápas 9. kola. Žilina v zlom mentálnom rozpoložení po sérii neuspokojivých výsledkov a na druhej strane Dunajská Streda, ktorá ešte nestratila bod. Kto očakával opatrný zápas, veľmi sa mýlil.

Mužstvo spod Dubňa sa od úvodu na svojho rivala vrhlo a na gól sme nečakali vôbec dlho. Už v 10. minúte sa presadil Patrik Iľko. Domáci však útočiť neprestali a už v 23. minúte zvýšil na náskok 2 gólov, David Kurminowski. Zaskočené DAC sa predsa len pozviechalo a v 33. minúte zavelil k obratu Andrija Balic. Vášeň v mužstve hostí však okamžite zahasil Vahan Bichakhchyan, ktorý skóroval len minútu po góle mužstva zo Žitného ostrova.

V druhej časti hry už domáci len zodpovedne bránili nájazdy mužstva spred Maďarsko-Slovenských hraníc a čakali na protiútoky. Vyústil z toho vlastný gól Dominika Kružliaka zo 70. minúty, ktorý definitívne znemožnil akékoľvek šance hostí.

Mužstvo vedené Pavlom Stanom tak po facke so Zlatými Moravcami a neuspokojivom výkone v domácom pohári, kde porazili Oravské Veselé až po penaltách konečne urobilo fanúšikom Šošonov radosť.