Česká fotbalová naděje v Nizozemsku opět řádila. Václav Černý v zápase proti Emmenu řídil výhru Twente 1:4. K jasnému výsledku přispěl mladý talent dvěma góly a jednou asistencí. Aktuálně tak patří mezi nejproduktivnější hráče Eredivisie.

Emmen, kde obléká dres další český hráč Denis Granečný, se krčí na posledním místě tabulky s pouhými pěti body. Twente, které bojuje o pohárové příčky, tak bylo jasný papírovým favoritem.

Skóre zápasu otevřel už v 16. minutě právě Černý, když po fantastickém sólu Jaydena Oosterwolda uklidil míč z první do sítě. O 15 minut později se stav znovu měnil. Po přiťuknutí od českého fotbalisty přidal Queensy Menig nádherným technickým obstřelem druhou branku Twente.

Do poločasu na 0:3 ještě zvýšil Jesse Bosch. V 59. minutě pak přišla chvilka naděje pro domácí, když Miguel Araujo snížil na 1:3. Černý však nenechal soupeře se ani nadechnout k nějakému obratu a hned o čtyři minuty později uzavřel zápas svým druhým gólem v zápase.

Ten vstřelil svým už klasickým způsobem, když po sólu z pravé strany naznačil navedení míče na střed, zasekl a pravou nohou překonal brankáře.

Všechny góly v zápase:

Klíčový hráč

Twente se po tomto vydařeném venkovním utkání posunulo na šestou příčku v tabulce. Černý má aktuálně úžasné skóre šest branek a šest asistencí. To z něj dělá jednoho z nejproduktivnějších hráčů Eredivisie.

Do toho patří i k fotbalistům, kteří v lize vytvořili nejvíce klíčových přihrávek. Český reprezentant jich má na kontě 27, což je sedmé nejlepší skóre. Prvním je záložník Ajaxu Dušan Tadič s 55.

Černý aktuálně válí, sbírá bod za bodem a hlasitě si říká o pozornost lukrativnějších klubů.