Reklama
Loading...
Reklama

Vztah Guelora Kangy s pražskou Spartou je plný různých turbulencí a člověka v něm už nic příliš nepřekvapí. Přicházel jako velkolepá posila a celé jeho angažmá připomíná jistou sinusoidu. Fanoušci ho milovali i nenáviděli a šéfové o něm mluvili v superlativech i mezi řádky naznačovali těžkou ovladatelnost gabonského reprezentanta. 

 

Na Letnou přišel Kanga na začátku roku 2018 a měl vytvořit tvořivou dvojici s Nicolae Stanciuem, pro což však nakonec nezbyl dostatečný prostor, protože rumunský záložník brzy nabral arabský směr. Očekávání od Kangy byla o to větší a všichni trenéři doufali v jeho schopnost stát se rozdílovým hráčem. Na druhou stranu však pracovala jeho nevyzpytatelná povaha. Na hřišti byla patrná jeho sebestřednost a jednalo se o časovanou bombu schopnou kdykoliv udeřit.

Velkou změnu měl přinést příchod Bořka Dočkala po ukončení angažmá v Číně. Sparta si vytyčila jeho příchod jako prioritu, což pro Kangu znamenalo zdvižený prst a naznačení toho, že není nenahraditelný. Především Václav Jílek však mluvil také o tom, že mohou na hřišti hrát oba, ale Dočkalovo dlouhodobější zranění za něj celou otázku vyřešilo. Ten se vrátil až v průběhu letošního jara a Kanga se jevil do jisté míry jako nepostradatelný. 

Média však celou tuto věc prezentovala jako určitý sňatek z rozumu, jehož letní ukončení se jevilo jako formalita. Svou nespokojenost se svou sparťanskou pozicí dokázal Guelor Kanga dávat i velmi okázale najevo a obrátila se tak proti němu i většina fanoušků. Vzhledem ke všem těmto faktorům se obecně neočekávala nabídka na prodloužení smlouvy.

Nyní se však mluví o tom, že Kanga šel do sebe. Stalo se tak možná i z toho důvodu, že atraktivní zahraniční nabídky jsou kvůli koronavirové krizi jen hudbou minulosti. Dále je třeba myslet na to, že letní příprava bude letos mnohem kratší a bude méně času na to zabudovat do týmu nové hráče. Pokud je nabídka Kangovi na novou smlouvu realitou, hrají si obě strany s ohněm. Kanga musí počítat s větším drobnohledem sparťanských fanoušků a v posledních letech se Sparta několikrát v případě zahraničních posil hodně spálila. Na jednu stranu mluví o renovaci kádru a na tu druhou stojí o služby muže, jež v nich patrně způsobil i mnohé rozbroje.

Související články:

Reklama