Kapitán, legenda. Matador Mladé Boleslavi Marek Matějovský se vrací zpět na ligové trávníky. Stále má týmu co nabídnout a stále má zkušenosti z bohaté kariéry k předávání. Na hřiště se v sobotním utkání vrátil gólovou trefou, kterou pomohl Boleslavi k remíze s Brnem 1:1.

Matějovský se po skoro roční pauze vrací zpět do ligového dění. V minulé zimní přestávce si poranil achilovku. Stalo se tak v přípravném utkáním na Maltě.

Zkušený záložník si musel projít dvěmi operacemi. Jedna proběhla hned po zranění a druhá po jízdě na kole, která mu měla pomoci při posilování.

Matějovskému se, jak on sám řekl, velká zranění po celou dobu kariéry vyhýbala.

Návrat jako z filmu

V sobotu naskočil do utkání už v 36. minutě, což asi nečekal ani on sám. Překvapení bylo už zařazení na lavičku náhradníků. Během krátké zimní přestávky se totiž neobjevil ani v jednom ze dvou přípravných utkáních.

Na Matějovském teď bude vidět určitě velká chuť po zápase. Přeci jen rok je dlouhá doba a každý, kdo byl takhle dlouho mimo, ví, jaký je to pocit se vrátit zpět na hřiště.

Mladá Boleslav i díky jeho trefě vybojovala v domácím prostředí bod. Srovnání přišlo v 60. minutě, kdy se dostal k balónu a krásnou přízemní střelou k pravé tyči srovnal. Brněnský gólman byl bez šance.

Zkušený fotbalista ale měl ze ztráty dvou bodů smíšené pocity.

”Jsem samozřejmě neskutečně šťastný, že jsem naskočil zpátky a že všechna práce, kterou jsem absolvoval, nepřišla vniveč. Moc jsem si ale přál, aby byl návrat vítězný, a to se nepodařilo.”

Matějovský gól
Návrat zkušeného záložníka ve velkém stylu / Zdroj: Mladá Boleslav

Zkušenosti pro záchranu

Devětatřicetiletý mazák ukázal, že jeho hra bude mít určitě velký vliv na výkony Mladé Boleslavi. Má stále co nabídnout mladým klukům a může je vést za záchranou ligy.

Možný vliv v záchraně budou hrát i jarní posily a samozřejmě i nový trenér Karel Jarolím. První kolo ukázalo určitý posun, vše ale ukáže až čas. Důležitých zápasů, které rozhodnou o setrvání Mladé Boleslavi v lize, bude dost. A každý bod se počítá.