Reklama
Loading...
Reklama
Matějovský se vrátil gólově
FOTO: Mladá Boleslav
Český fotbal

Veterán Matějovský se vrátil na hřiště ve velkém stylu

Kapitán, legenda. Matador Mladé Boleslavi Marek Matějovský se vrací zpět na ligové trávníky. Stále má týmu co nabídnout a stále má zkušenosti z bohaté kariéry k předávání. Na hřiště se v sobotním utkání vrátil gólovou trefou, kterou pomohl Boleslavi k remíze s Brnem 1:1.

Matějovský se po skoro roční pauze vrací zpět do ligového dění. V minulé zimní přestávce si poranil achilovku. Stalo se tak v přípravném utkáním na Maltě.

Zkušený záložník si musel projít dvěmi operacemi. Jedna proběhla hned po zranění a druhá po jízdě na kole, která mu měla pomoci při posilování.

Matějovskému se, jak on sám řekl, velká zranění po celou dobu kariéry vyhýbala.

Návrat jako z filmu

V sobotu naskočil do utkání už v 36. minutě, což asi nečekal ani on sám. Překvapení bylo už zařazení na lavičku náhradníků. Během krátké zimní přestávky se totiž neobjevil ani v jednom ze dvou přípravných utkáních.

Na Matějovském teď bude vidět určitě velká chuť po zápase. Přeci jen rok je dlouhá doba a každý, kdo byl takhle dlouho mimo, ví, jaký je to pocit se vrátit zpět na hřiště.

Mladá Boleslav i díky jeho trefě vybojovala v domácím prostředí bod. Srovnání přišlo v 60. minutě, kdy se dostal k balónu a krásnou přízemní střelou k pravé tyči srovnal. Brněnský gólman byl bez šance.

Zkušený fotbalista ale měl ze ztráty dvou bodů smíšené pocity.

”Jsem samozřejmě neskutečně šťastný, že jsem naskočil zpátky a že všechna práce, kterou jsem absolvoval, nepřišla vniveč. Moc jsem si ale přál, aby byl návrat vítězný, a to se nepodařilo.”

Matějovský gól
Návrat zkušeného záložníka ve velkém stylu / Zdroj: Mladá Boleslav

Zkušenosti pro záchranu

Devětatřicetiletý mazák ukázal, že jeho hra bude mít určitě velký vliv na výkony Mladé Boleslavi. Má stále co nabídnout mladým klukům a může je vést za záchranou ligy.

Možný vliv v záchraně budou hrát i jarní posily a samozřejmě i nový trenér Karel Jarolím. První kolo ukázalo určitý posun, vše ale ukáže až čas. Důležitých zápasů, které rozhodnou o setrvání Mladé Boleslavi v lize, bude dost. A každý bod se počítá.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama