Reklama
Loading...
Reklama

Nosit bude nadále dres zelenobílé barvy, logo klubu na prsou však bude jiné. Jakub Podaný se po hostování v Bohemians, kam byl poslán z Dukly Praha, přesouvá do Jablonce. Třiatřicetiletý univerzál se nám v rozhovoru svěřil o tom, jaké ambice vidí v novém týmu i tom, co předcházelo samotnému přestupu.

Za sebou má už různé štace, které zahrnují jak domácí nejvyšší ligu tak exotické zahraničí. Zkušenosti, které nasbíral například i v Řecku či Indii, kde se stal s týmem Atlético de Kolkata mistrem Superligy, teď přináší na Střelnici.

Jakube, jak se těšíš na spolupráci s ostříleným koučem, Petrem Radou?

“Těším. Trenér za poslední 3 sezóny v klubu dosáhl vždy skvělého umístění a doufám, že to takto bude pokračovat i v sezóně následující.”

O tobě se ví, že si fotbalový univerzál, umíš hrát na vícero postech. Na jaké pozici by ses však v Jablonci viděl nejraději?

“Rozhodně mi vždy nejvíce sedělo hrát od lajny. To je pozice, na které nastupuji velmi dlouho a proto se tam teď cítím nejlépe. Ať už v obraně nebo v záloze.”

Takže tobě osobně nezáleží na tom, jestli budeš nastupovat jako obránce nebo záložník?

“Tuhle preferenci v hlavě nemám. Pro mě je důležité, aby se dařilo týmu a záleží na trenérovi, na které pozici mě bude chtít využít.”

Klubu ze Střelnice se na konci sezóny Fortuna ligy podařilo uhájit pozici na 4. místě tabulky. Díky tomu se vyhnul barážovému zápasu s Mladou Boleslaví, který ve finále musel absolvovat Liberec. Jablonec si tím bez další nervozity zajistil start v 2. předkole Evropské ligy. To se kvůli koronavirové situaci bude hrát jen na jeden zápas bez odvety. Druhá předkola začnou 17. září.

Jablonec čekají předkola Evropské ligy. Věříš, že je v týmu aktuálně síla na to se probojovat do skupin?

“Kádr Jablonce jsem samozřejmě vnímal již minulou sezónu a tu sílu ten tým měl. I díky tomu skončil na čtvrté příčce tabulky. Někteří hráči odešli, ale přišli hráči jako Schranz, Ladra nebo například Hrubý. Ti kluci mají v mých očích kvalitu a věřím, že nám to spolu bude klapat. Potom máme šanci o postup zabojovat a být jako klub úspěšný.”

Byla na stole i jiná možnost kromě Jablonce, nad kterou si přemýšlel?

“Já jsem byl samozřejmě v kontaktu s Bohemkou, kde se mi moc líbilo. Ať už z pohledu kabiny, fanoušků, tak celkově kultu Bohemians. Nicméně v kádru je momentálně hodně hráčů a byli jsme domluvení, že počkáme, jak se situace vyvine. Jestli třeba někdo z týmu přestoupí nebo jestli se mi nenaskytne nějaká jiná ligová možnost. Což se nakonec stalo. S lidma z Bohemians i Dukly jsem byl celou dobu v intenzivním kontaktu a jsem rád, že to celé vyústilo v přestup do Jablonce.”

Související články:

Reklama