Reklama
Loading...
Reklama

Brno hlásí velkou posilu do brankoviště. Po jeden a půl ročním působení v litevském Žalgirisu Vilnius se vrací do Česka brankář Martin Berkovec. V Litvě vyhrál co se dalo a navíc zde byl celou dobu jedničkou.

Když před rokem a půl odcházel Martin Berkovec z Karviné do Litvy, kde kdo si mohl myslet, že tím jeho kariéra končí, že se zde zahrabe. Opak byl však pravdou. Ano, slyšeli jsme o něm o mnoho méně, ale úspěchy, které zde stihl nasbírat říkají pravý opak. Dokázal zde vyhrát litevskou ligu i superpohár, což na rok a půl působení není vůbec špatné. Navíc musíme připočítat fakt, že zde odehrál 34 startů se 13 čistými konty.

S jistotou můžeme říci, že Berkovec byl vždy jedním z předních brankářů ligy. Nebudu lhát, po jeho odchodu mi zmizel z radaru. Výsledky však má, takže je jasné, že za zenitem rozhodně ještě není. To, že za celou dobu svého působení v Litvě nepustil nikoho do branky jen potvrzuje, v jaké formě byl. Pro Brno se tak zcela jistě jedná o skvělou posilu, která může výrazně pomoci se záchranou.

Pro Brno se jedná o druhou velkou posilu do obrany. Prvním byl Luděk Pernica, který přišel na hostování do konce sezóny. Ačkoli se jedná jen o hostování, Pernica se stal od prvního zápasu členem základní sestavy a hned svůj první start dokázal přetavit v gól. Tyto výkony se očekávají i od Berkovce. Brno tak skvěle posilnilo obranu, teď už zbývá jen posílení nulového útoku. Dokáže se Brno i díky Martinu Berkovcovi udržet v první lize?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama