Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: www.skslovan.com
Slovenský futbal

Veľké zmeny v Slovane. Vedenie klubu doplnili legendy

Zápas s Jerevanom, ako by bol začiatkom veľkých zmien v bratislavskom tíme. Po absolútne nedostatočnom výkone a hlavne tragickom vstupe do skupiny Európskej Konferenčnej Ligy, nastali mnohé zmeny. Na prekvapenie, však tentoraz neskončil hlavný tréner, ale ľudia vo vedení. Spolu s nimi následne skončil aj generálny manažér, Ivan Kmotrík mladší. Je jasné že Slovan musí tieto posty znova zaplniť a už sa na tom aj začalo pracovať. Na dve dôležité pozície, boli dosadené legendy klubu.

Reálny začiatok konca doterajšieho vedenia by sme mohli datovať už 31.8.2022. V tomto čase sa vtedajší športový riaditeľ Richard Trutz objavil v šatni rozhodcov. To samozrejme spustilo v médiách ošiaľ a Richard Trutz bol 9.9 potrestaný od disciplinárnej komisie. O týždeň na to, v klube skončili on aj s Holeščákom a ostatnými skautmi. O niekoľko dní ich nasledoval Ivan Kmotrík mladší. Tréner Vladimír Weiss bol však tentoraz tým, kto v klube zotrval.

Zmeny k lepšiemu? Dvojica legiend na svojich miestach

V klube sú pozície, ktoré jednoducho treba zastávať a tak po odchode väčšiny ľudí museli prísť nový. A treba povedať, že nováčikovia v štruktúre klubu fanúšikov jednoznačne potešili. Jedná sa totiž o legendy, Róberta Vitteka a Róberta Tomascheka.

Druhý menovaný pôsobil v klube v trochu dávnejšej histórii. Tomaschek hral za Slovan v rokoch 1993-2000. S klubom získal 4 tituly. V národnom tíme zasa odohral 50 zápasov a bol vôbec prvým, komu sa to podarilo. V predošlých rokoch pôsobil ako technický vedúci reprezentačného A-mužstva. S reprezentáciou absolvoval všetky tri šampionáty, na ktorých sa slovenský tím predstavil. Kariéru ukončil pomerne skoro, len vo veku 29 rokov. V klube bude pôsobiť na mieste športového riaditeľa.

Róbert Vittek začal kariéru v Slovane, na prelome tisícročia. S tímom získal dva ligové tituly, no najviac za ukázal v národnom tíme, keď na Majstrovstvách Sveta 2010, vsietil štyri góly a dostal sa so Slovensko do vyraďovacích častí súťaže. V klube bude mať funkciu riaditeľa pre medzinárodné vzťahy.

Mimo hru nie je ani predaj

Je možné špekulovať aj o kompletnom predaji. Ivan Kmotrík starší, sa viackrát vyjadril, že je nespokojný, ako to s klubom vyzerá a takisto vyjadril nespokojnosť s tým, že kvôli trestom za správanie fanúšikov klub stráca dôležité finančné prostriedky.

„Čo chcete v tomto indiánskom prostredí? Štát nefunguje, ľudia sa nevedia správať a ja platím pokuty. Dokedy si myslíte, že sa dá bojovať s veternými mlynmi? Všetko má svoju mieru a svoj čas,“ vyjadril sa majiteľ klubu pre Sportnet

Bude zaujímavé sledovať, ako klubu pomôžu spomínané zmeny. Je tiež otázne, kto bude novým majiteľom, prípadne kedy sa tak stane. Veci sa môžu zmeniť veľmi rýchlo, no aktuálne platí to, že sa skladá nové vedenie a majiteľ klubu

Reklama