Reklama
Loading...
Reklama

Vstřelit gól hned v prvním zápase po příchodu z americké MLS? To je opravdu známka kvality. Je ale vše tak růžové, tak jak se zdá? Byl to jeden gól z mnoha nebo střelecký prach vyschne?

Bohemka v minulém kole hostila doma v Ďolíčku jednoho z aspiranta na titul – Plzeň. Zápas byl od začátku nabitý jednou zajímavostí a nesl se v pocitu napětí. Základní sestavy by nevypadaly na první pohled nijak zvláštně, ale přece jenom jedna zvláštnost na nich byla. Za Plzeň totiž nastoupila nejnovější západočeská posila až z dalekého Dallasu a český reprezentant Zdeněk Ondrášek. Nebudu přehánět, když povím, že se od něj čekala doslova spása Plzně. Nebudeme si nic nalhávat, útok Plzně výrazně hoří a hořel. Ať se na to dívá jak chce, stále vidíme, že ani Beauguel, ani Chorý nedají za sezónu 15 branek a nedotáhnou Plzeň k titulu. Příklad Slavie. Petar Musa. Nejlepší střelec dokázal útok Slavie pozvednout na jinou úroveň. Společně se Stanislavem Teclem tvoří smrtící duo. Přesně tohle Plzni scházelo. Útok je po odchodu Michaela Krmenčíka nejslabší částí západočechů. 

Jistě, můžeme namítat, že Beauguel i Chorý nějaké góly vstřelili, ale i tak je to málo a na takový klub, jakým Plzeň je to zkrátka nestačí. I proto se spekulovalo o návratu Krmenčíka. Ten nevyšel a tak se muselo vydat přes moře až do Dallasu. Ondrášek sice nebyl jednoduchým kaufem, ale nakonec to dopadlo. A to co všichni nečekali se stalo. Málokdo věřil, že hned v prvním zápase se Kobra dokáže prosadit. Netrvalo dlouho a došlo na to, na co každý čekal. Ondrášek vstřelil gól hned v prvním zápase a upřel na sebe tak všechny oči, které chtějí vidět víc a víc gólů na jeho kontě. Co myslíte, bude pokračovat v kanonádě a ochromí ligu svým čuchem na góly nebo to byla jen náhoda a v dalších zápasech už další góly nepřidá a Plzeň bude znovu v nesnázích? 

Jedno je jisté, už po prvním zápase je opěvován jako nákup, který celá ofenziva západočechů potřebovala, ale já bych se neukvapoval. Jeden zápas v lize neznamená nic a ty největší zkoušky jej teprve čekají. Dokáže ustát tak velký tlak na svou osobu a prokáže kvality, díky kterým do města piva přišel? Bude to ještě napínavé!

Související články:

Reklama