Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: SITA/AP, Christof Stache
 
Slovenský futbal, Zahraničí

Věděli jste, že Slovensko mělo nejlepšího střelce Bundesligy?

V sezóně 2004/2005 se vrátil zpět do Bundesligy Norimberk a s ním i slovenský útočník Marek Mintál. Marek však nebyl jediný Slovák v týmu, spolu s ním hájil barvy Norimberku i záložník Samuel Slovák, nebo další slovenský útočník Róbert Vittek. 

V sezóně 2002/2003 spadá Norimberk do 2. Bundeligy. Do útoku tak přivádí ze Žiliny tehdy dvacetišestiletého slovenského útočníka Marka Mintála. Dvojnásobného vítěze o nejlepšího střelce Slovenské Ligy (2001/2002, 2002/2003). Norimberk poslal do Žiliny 100 000€. Smlouva byla podepsána na dva roky.

Marek náramně zapadl do týmu. Hned v premiérové sezóně slavil titul v 2. Bundelize a samozřejmě i postup do slavné Bundeligy. Za sezónu nastřílel 18 gólů a společně s Franciscem Copadem z Unterhachingu se stal nejlepším střelcem 2. Bundeligy.

V následující sezóně a jeho premiérové v Bundelize čekal dva zápasy na gól. Ve třetím kole to byla jeho jízda. Jako první Slovák nastřílel hattrick do sítě Hamburku. To však na vítězství nestačilo a Norimberk prohrál na hřišti Hamburku 3:4. Forma byla po celou dobu vynikající a vynesla mu korunu krále střelců s 24 góly. Skoro polovina toho, co dal Norimberk za celou sezónu.

Tahle koruna krále střelců mu vynesla další individuální trofej, kterou bylo vítězství v anketě Slovenský fotbalista roku. Tu o rok později znovu vyhrál.

Čtyři sezóny si zahrál Bundesligu a poté s Norimberkem spadl do 2. Bundeligy. Kde se mu vrátila forma a opět se stal spolu s dalšími dvěmi fotbalisty nejlepší střelcem soutěže se 16 góly.

Karieru Marek ukončil kde jinde než v Norimberku v roce 2013 v regionální soutěži za Norimberk B.Zápas skončil prohrou Norimberku 0:1, ale Marek Mintál byl při odchodu ze hřiště v 81. minutě oceněn skandovaným potleskem domácích i hostujících fanoušků.

Marek stále působí v Norimberku na pozici trenéra mládežnického týmu Norimberku. Vyzkoušel si také pozici asistenta trenéra Norimberku v hlavním týmu v sezóně 2013/2014.

Reklama