Reklama
Loading...
Reklama

Fanoušci a média pomalu začínají hodnotit, který z předních ligových týmů nejlépe posílil, přičemž se samozřejmě vše bude řešit z poměru  cena vs. výkon. Ta nejdražší posila však zatím nedostala příležitost své umění předvést v plné své kráse. Bulharský křídelní záložník Martin Minčev přišel na Letnou v létě a Sparta v něm vidí velký příslib do budoucnosti. Minčevovi je pouhých devatenáct a letenský tým musel klubu Černo more Varna zaplatit přes padesát milionů korun, což je částka v českém fotbale sama o sobě velmi neobvyklá. 

 

Od Sparty se jednalo o odvážný čin už z toho důvodu, že v nedávné minulosti přišlo několik podobných investicí vniveč a ve jisté době vypadal pražský tým jako nepoučitelné malé dítě jež tolikrát slíbilo, že už to neudělá, ale nakonec neodolala onomu pokušení. Na Letné přivítali náctiletého fotbalistu, v němž vidí budoucnost Sparty a musí očekávat všeobecný drobnohled fotbalové veřejnosti. Bude to tentokrát trefa a nebo krok do prázdna? Odpověď na tuto otázku ještě neznáme, nicméně vše by se mělo vyjasnit co nejrychleji, aby Sparta měla jasně rozdělené role jednotlivých hráčů. Celou věc je třeba urychlit z toho důvodu, že hluché období momentálně prožívá Bořek Dočkal, jenž se nyní nachází daleko za tím Dočkalem před odchodem do Číny.

Sparta nikdy oficiálně nepotvrdila částku, kterou za talentovaného Bulhara, nicméně například server transfermarkt.de píše o částkce kolem dvou milionů euro a ten se standardně příliš nemýlí. Do hry však zatím zasáhl pouze šestnáct minut v zápase se Zlínem a jinak jeho jméno příliš nepřichází na přetřes v souvislosti se základní sestavou. Sparta má před sebou o tomto víkendu zápas s Českými Budějovicemi, následně se chystá do Teplic a poté přichází mikulášské derby se Slavií. Není už tedy příliš prostoru ke zkoušení nových alternativ.

V sestavě Sparty se zatím více uchytily dně posily, které nebyly za hubičku. David Pavelka a Ladislav Krejčí s sebou do Sparty přinesli mnoho zkušenosti a vzhledem k tomu, že Sparta účinkuje po jisté odmlce i v Evropské lize, budou tyto zkušenosti potřeba. Tento fakt umocňuje i to, že letošní sezona je v podstatě ve všech ohledech výjimečná. Přijde tak doba, kdy se bude mluvit o nutnosti rozložení sil mezi více hráčů. Vzhledem k tomu, jak krátká bude například zimní pauza, to platí dvojnásob. Patrně to nebude trvat dlouho a Martin Minčev dostane svou příležitost.

Musí však počítat s obrovským tlakem, s nímž se v minulosti několik drahých zahraničních posil Sparty nevyrovnalo. Vznikne zde však i nová zkouška a výzva pro trenéra Václava Kotala. U fanoušků má i přes ztrátu s VIktorií Plzeň velmi dobrou pozici a ti mu věří, že nechá zapomenout i na trenérské přehmaty z minulých let. Nalezení správné pozice pro talentovaného bulharského mladíka představuje další výzvu.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Sparta musí ještě stále dospívat
  • Sparta a Krejčí se mohou vzájemně nakopnout
  • Reklama