Stoper Václav Jemelka pomohl k výhře OH Leuven nad Kortrijkem, když asistoval na vítěznou branku. Tým českého obránce zvítězil 3:1 a posunul se na páté místo tabulky. Nejvyšší belgická soutěž je však vyrovnaná a ostatní celky mohou klub z Lovaně o tomto víkendu přeskočit.

OH Leuven si své vítězství proti Kortrijku zajistil v prvním poločasu, kdy vstřelil všechny tři góly. Již deset minut po začátku úvodního hvizdu skóroval Thomas Henry. Ve 20. minutě pak tento francouzský útočník vstřelil svou druhou branku, na kterou mu nahrával Václav Jemelka. Pětadvacetiletý stoper po rohovém kopu prodloužil centr na svého spoluhráče a připsal si druhou asistenci v letošní sezoně belgické nejvyšší soutěže.

Celek z Lovaně v první půli přidal ještě jednu branku. Ve druhém poločasu už Kortrijk pouze snížil na konečný výsledek střetnutí. Thomas Henry si svými dvěma góly upevnil pozici druhého nejlepšího střelce belgické ligy. Vítězství posunulo OH Leuven na pátou příčku tabulky. Klubu českého reprezentanta se ovšem v novém kalendářním roce příliš nedaří. Z osmi zápasů Jupiler Pro League dokázal vyhrát pouze třikrát. Celkově Jemelkův tým získal 40 bodů z 27 utkání.

Václav Jemelka je v OH Leuven na svém prvním zahraničním angažmá. Český reprezentant odešel do Lovaně na roční hostování v říjnu minulého roku a od listopadu nastupuje pravidelně v základní jedenáctce. V belgické nejvyšší soutěži odehrál uničovský rodák 17 zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence.