Loading...

Václav Hladký vychytal triumf svého Salford City v EFL Trophy. Ve finále soutěže, která je určena pro celky třetí a čtvrté anglické ligy, se klub českého gólmana utkal s Portsmouthem. V základní hrací době ani v prodloužení gól nepadl, a o vítězi musely rozhodnout penalty.

Na utkání, které rozhodlo o vítězi poháru, se čekalo necelý rok. Finálové střetnutí ročníku 2019/20 bylo loni odloženo kvůli pandemii koronaviru. Pro Václava Hladkého jedině dobře. V době, kdy Salford City postoupil ze semifinále, chytal český brankář za skotský St. Mirren. Do anglického celku přestoupil až v létě loňského roku.

Do finále EFL Trophy hraného ve Wembley si Václav Hladký přenesl formu ze zápasů čtvrté anglické ligy. Salford se střetl s Portsmouthem, který hraje o stupeň vyšší soutěž, a který v poháru obhajoval celkové vítězství. Za 90 minut gól nepadl a muselo se prodlužovat. Ani po konci základní hrací doby se týmy nedočkaly vstřelené branky. Následovaly tedy penalty.

V penaltovém rozstřelu hned první hráč Portsmouthu přestřelil a celek českého brankáře se dostal do slibného vedení. Václav Hladký následně správně odhadl záměr protihráče a další pokutový kop dokázal zneškodnit. Salford City nakonec na penalty vyhrál 4:2 a mohl se radovat ze zisku EFL Trophy.

V letošní sezoně nastoupil Hladký ke všem 33 zápasům svého klubu ve čtvrté nejvyšší soutěži. Během nich si připsal 15 čistých štítů. I díky výkonům třicetiletého brankáře dostal Salford City nejméně branek ze všech celků v celé soutěži.