Reklama
Loading...
Reklama

Bývalý gólman Liberce přestoupil před sezonou do Ipswiche hrajícího League One, třetí nejvyšší anglickou soutěž. Na ostrovech je to jeho už třetí působiště po působení ve skotském St. Mirren a Salfordu v anglické League Two. Ipswich se poslední roky drží v horní polovině tabulky, tým loni dělilo jen pět bodů od vyřazovací části, ve které se mohou utkat o postup do Championship. Hladký si rozhodně nevybral špatnou adresu.

Začátek této sezony ale týmu s přezdívkou „The Blues“ nevyšel. V lize odehráli šest zápasů s bilancí 0-3-3 a po porážce od Newportu navíc vypadli z EFL Cupu. Vrcholem zmaru byla domácí porážka 2:5 s Boltonem. Český gólman tento zápas z nespecifikovaných důvodů vynechal.

Zlom přišel až v půlce záři po vítězství na hřišti Lincolnu. V následujících zápasech získali dalších sedm bodů a odlepili se ze spodní části tabulky. Václav Hladký k tomu přispěl dvěma čistými konty. Jako nováček si vede obstojně a drží pozici brankářské jedničky. Jeho celkový rating na serveru sofascore.com, který hodnotí výkony hráčů v odehraných utkáních, má hodnotu 6,57. Nejlepší hodnocení v hodnotě 7,2 získal v již zmiňovaném zápase proti Lincolnu. Pro zajímavost, dvojkou v Ipswichi je další Čech, Tomáš Holý. Ex-zlínský gólman působí na východě Anglie již od sezony 2019/20. Ryze česká gólmanská dvojice je v zahraničí, na rozdíl například od hokeje, velmi neobvyklým jevem.

Ipswich má na programu tři zápasy s týmy, které jsou v tabulce okolo nich, poté je čekají dva těžké zápasy s týmy ze špičky, Plymouthem a Wycombe. V soutěži najdeme další kvalitní týmy jako Sunderland a Wigan. Pro „The Blues“ bude nyní nejdůležitější navázat na předchozí výkony, k čemuž jim doufejme pomůže i Václav Hladký.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama