Reklama
Loading...
Reklama

Během úterý 16. 6. a středy 17. 6. se uskutečnil 12. ročník Memoriálu Vlastislava Marečka. Koronavirová pandemie tak nezhatila jeho pořádání a na zrekonstruovaném stadionu Přátelství na pražském Strahově se mohli utkat celky Sparty, Slavie, Teplic a Baníku Ostrava.

Tradiční turnaj klubových akademií a sportovních center mládeže kategorií U16 se pořádá jako vzpomínka na trenéra českých juniorských reprezentačních výběrů, poté i ligových klubů Zlína či Teplic, ale i skvělého člověka. Původně měl vyvrcholit již v dubnu v Teplicích, ale kvůli bezpečnostním opatřením se nemohl uskutečnit.

Konečným vítězem se stal Baník Ostrava, ten ve finále zdolal Slavii 2:1. Bronz získala Sparta po vítězství 5:2 nad Teplicemi.

V utkání o finální třetí místo na sebe gestem fair play upozornil v dresu Severočechů Tadeáš Vachoušek. Jestli vám spojení tohoto jméno a Teplic něco připomíná, máte pravdu. Jedná se o syna bývalého výtečného hráče Sklářů a nynějšího sportovního ředitele Štěpána, který po svém otci krom fotbalového umu zdědil i osmičku na dresu.

A co se stalo? Kapitán žlutomodrých za stavu 3:1 pro soupeře přebral dokonalý pas od svého spoluhráče, kterým snadno překonal obranu letenského celku. Vachoušek se vřítil do pokutového území a nažil se obejít gólmana, ale rychle skončil na zemi. Rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Tepličtí tak mohli vstřelit kontaktní branku, která je mohla dostat do utkání a nasměrovat ke zvratu nepříznivého stav. Jenže kapitán Sklářů upadl sám, šel se rozhodčímu přiznat a ten následně penaltu odvolal. Syn někdejšího reprezentanta za svůj čin sklidil uznání a potlesk.

„Běžel jsem, gólman to pustil mezi nohami, pak jsem spadl. Asi jsem jen zakopl o trávu, dotek tam žádný nebyl. Nejprve jsem to kopnout chtěl, jenže faul to nebyl, tak jsem šel za rozhodčím a řekl jsem mu, že to penalta nebyla. Chtěl jsem to jít kopnout, byl by to kontaktní gól, ale pak jsem se přiznal. Takhle jsem branku dát nechtěl,“ řekl teplický kapitán.

 

 

Finále:

SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 1:2

Branky: 3. Novák – 19. Levčík, 47. Málek

O 3. místo:

AC Sparta Praha – FK Teplice 5:2

Branky: 20., 41. a 47. Michl, 24. Stárek, 25. Osmani – 5. Jungmann, 87. Vachoušek.

Související články:

Reklama