Reklama
Loading...
Reklama

Týmy se stejným bodovým ziskem. To byly před 3. kolem tohoto ročníku Baník Ostrava a Viktoria Plzeň. V úvodních dvou kolech získaly totiž jediný bod a nyní je čekal v podstatě zápas pravdy, přičemž Západočechy v týdnu povzbudilo odvrácení brzkého konce v pohárové Evropě. Zlepšenou formu museli nyní potvrdit na ligové půdě v zápase s týmem, který zatím stále zůstává za očekáváním.

První plzeňské vítězství

Kdyby v Plzni někdo prohlásil, že na první ligové vítězství se v západočeské metropoli bude čekat až do třetího ligového kola, budou si ve městě všichni ťukat na čelo. Nicméně nyní mluvíme o realitě a Viktoriáni si musí uvědomit, že žádný strom neroste do nebe. Musí se tedy v Plzni smířit s hubenějšími časy po letech fotbalové hojnosti ozdobené tituly a Ligou mistrů?

V podstatě i angažmá českého trenérského doyena Miroslava Koubka bylo jistým znamením toho, že se Viktorie nachází v jistém fotbalovém přechodu a všichni zainteresovaní chtějí, aby proběhl co nejrychleji. Plzeň by podle toho měla také stanovit cíle pro tuto sezonu. Odvrácení brzkého pohárového konce přineslo fanouškům jistý optimismus a všichni doufají, že se i v lize začne blýskat na lepší časy.

Baník nyní nemá kam uhnout

Stejný počet bodů jako Viktoria Plzeň má také tým z Hradce Králové, který na Slezany čeká příští týden. V zápase s Plzní podal Baník možná svůj nejlepší výkon v této sezoně, ale napříč republikou žádné body nestěhuje. V některých fázích možná začínal Baník myslet na body, ale jeden povedený brejk na ně dal zapomenout. Před zápasem s Východočechy nemá tým Pavla Hapala kam ustoupit. Musí si vzpomenout na to dobré z plzeňského zápasu.

Po zápase v Plzni se opět mluví o tom, že před Baníkem je další ztracený ročník, přičemž s tímto scénářem si hráči jistě hráli. V Plzni dokázali hráči Baníku dát jediný gól a to ještě z pokutového kopu. Přijde jich v sobotu víc?

Reklama