Reklama
Loading...
Reklama

Český fotbalový obránce Stefan Simič nyní zažívá možná nejpovedenější období své kariéry. Odchovanec pražské Slavie s balkánskými kořeny obléká již druhou sezonu dres Hajduku Split a konečně může říct, že se fotbalově usadil. V jeho fotbalovém životopise zůstane sice navždy zapsán slavný AC Milán, ale v něm se nikdy trvale neprosadil. Naopak je s ním spojena řada hostování. V Itálii oblékl dresy Crotone či Frosinone a jeho služeb využíval i belgický Mouscron. Až v roce 2019 se však dočkal trvalejšího kontraktu.  

Ve známém městě na pobřeží Jaderského moře, jež bylo vždy známé především jako vyhledávaný cíl turistů z celé Evropy našel Stefan Simič velmi zajímavé fotbalové útočiště. S klubem podepsal smlouvu až do léta 2023 a má za úkol se podílet na patřičném vzestupu jedné slavné chorvatské fotbalové značky. Klub, jehož dres oblékali tamní slavné chorvatské reprezentační hvězdy jako Igor Tugor či Slaven Bilič, by totiž rád zlepši svou současnou pozici, kdy se nachází mimo pohárové příčky. 

Stefan Simič se stává stále důležitější součástí sestavy Hajduku. Naposledy se musel Hajduk v zápase obejít bez jeho služeb 12. prosince, kdy Hajduk prohrál na hřišti Varaždinu 2:4 a i díky této porážce dnes ztrácí na pohárové příčky patnáct bodů a na největšího rivala Dinamo Zahreb vyhřívajícího se na vedoucí příčce dokonce dvaadvacet (Hajduk odehrál o jeden zápas méně).

Je tak velmi pravděpodobné, že příští sezona Hajduku se bude odehrávat pouze na chorvatské fotbalové scéně a hráči budou mít jako hlavní úkol si zde pozici zlepšit, aby za rok opět nahlédli do fotbalové Evropy. Jedná se o velký závazek i pro samotného Stefana Simiče. Když se podíváme na jeho současné statistiky, patří mezi nejvytěžovanější hráče a podzim bez fotbalu se stal zapomenutým.

Velký podíl na jeho momentální formě má patrně i jeho individuální tréninkový plán. Musí si být vědom toho, že jeho kariéra by se nyní měla blížit svému vrcholu. Jistě bude usilovat o místo v dresu fotbalové reprezentace, kde zatím odehrál jen dvě utkání. V žádném českém klubu si nezahrál fotbal na profesionální úrovni, ale může do Čech vyslat jeden velmi zajímavý vzkaz.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Znovu nastartovaná mašina jménem Patrick Schick?
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama