Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co si Baník přivezl pouze bod z výletu do Karviné, odehrál první domácí zápas a fanoušci se ocitli v šoku. České Budějovice chtěly odčinit šestigólový debakl se Slavií a dlouho to vypadalo, že se jim to povede. Ondřej Chvěja sice v závěru zachránil bod, ale výkon Baníku neměl s týmem bojujícím o poháry nic společného. Kromě dvou nečekaných ztrát na začátku sezony se také začíná mluvit o nezdravé atmosféře v týmu, jejíž spouštěčem má být především hlavní trenér Luboš Kozel, jež zatím nenaplnil fanouškovská očekávání.

 

Všichni dobře víme, že Ostrava je “region razovity” a platí to i u fotbalu. Nejvýrazněji zde vidíme to, jak jednoduše se z opěvovaného hráče stane “persona non grata” přestupem k některému z rivalů. U trenéra pocházejícího odjinud tak kladou fanoušci mnohem větší očekávání, aby se skutečně stal jejich oblíbencem. To byl i případ Luboše Kozla a ideální scénář se zatím nekoná. Baník se znovu neprokousal do evropských pohárů a koncepce na proměnu týmu se zatím příliš jasně neukázala. Ani zprávy z fotbalového zákulisí nepředstavují ostravskou situaci jako ideální.

Již se mluvilo o válce s Miroslavem Peltou, ačkoliv byl Baník jedním ze zdrojů jabloneckých posil. Na hostování s následnou opcí zamířil na sever Čech Robert Hrubý. Mluvilo špatných vztazích právě s trenérem Kozlem. Teď se však zdá, že celá věc může mít i hlubší kořeny a Luboš Kozel se bude zdát jako trenérský krok vedle. Podle zdrojů ze zákulisí má pošramocené vztahy s hráči i kolegy v realizačním týmu. 

S hráči za celou dobu svého dosavadního působení nenašel společnou řeč a některým dává velmi nestandardně najevo, že s nimi dále nepočítá. Tito členové kádru musí trávit společné tréninky na atletickém oválu, kdy myslí patrně na začátek dalšího přestupového období, které pro ně bude vysvobozením. Z Luboše Kozla má doslova sálat arogance a i hráči, kteří pravidelně nastupují se necítí s někdejším slávistickým obráncem v jedné šatně ideálně. Je normální, že jsou naštvaní hráči, kteří nehrají, ale není normální, že se tak děje i u těch hrajících. Hráči prý stále tvoří semknutou partu a ta celá vede válku s trenérem Kozlem.

Velmi chladné vztahy s trenérem nemají být jen záležitostí hráčů, ale jisté napětí má panovat mezi Lubošem Kozlem a ostatními členy realizačního týmu. Hlavní trenér všechny tyto spekulace v rozhovoru po zápase s Českými Budějovicemi popřel. Ostatní osoby však naznačují, že je patrně jedinou osobou, která tato problémy nevidí. Celá věc by se dala postavit i jinak: hlavní trenér tyto věci prostě a jednoduše nechce vidět. 

Pokud by celá věc stále více eskalovala mohlo by třeba vše skončit situací podobnou tomu, co se dělo v roce 2005 ve Spartě, kdy se tým obrátil proti trenérovi Jaroslavu Hřebíkovi a někdejší reprezentační záložník obdržel památnou esemesku od majitele Daniela Křetínského, jenž mu tímto způsobem oznámil, že si musí hledat jiné působiště. V tomto případě asi nezbyde nic jiného než aby zasáhl majitel Václav Brabec, jenž buď znovu přesně rozdělí trenérské kompetence, případně řízne do realizačního týmu.

Dvě bodové ztráty v prvních dvou ligových kolech musí Baník brát jako včasné varování. V ostravských Vítkovicích zatím nemusí panovat přehnaná panika, ale je třeba věci co nejrychleji pojmenovat tak, jak se skutečně mají. Vztahy mezi hráči dle zákulisních informací zatím žádnou trhlinu nedostaly a třeba tento fakt může Baník brát jako odrazový bod k lepším fotbalovým zítřkům. Není tomu tak dávno, co slavný ostravský klub bojoval o holou existenci. Fanoušci se možná ještě dnes budí hrůzou, když slyší jméno někdejšího majitele Petra Šafarčíka. Viníků na tehdejší situaci jistě bylo více, ale minimálně jeden zde byl jasně pojmenován. Nyní se musí něco podobného stát i ve sportovním úseku ostravského klubu.

Související články:

  • Pelta vs. Baník Ostrava
  • Baník Ostrava hlásí posilu do do útoku
  • Reklama