Reklama
Loading...
Reklama

Baník Ostrava se s nákazou covid-19 potýká již delší čas. I přes stále se zhoršující situaci byl však tým připraven nastoupit do utkání se Slováckem. S hráči širšího kádru a členy B-týmu. Koronavirus se však rozšířil i tam. Nyní je v klubu 29 pozitivně testovaných s tím, že u dalších tří se objevily příznaky.

O tom, že v klubu se dále zvyšuje počet nakažených informovala Ostrava již ve čtvrtek s tím, že odložení sobotního utkání se Slováckem, bylo v té době stále jen spekulací.

V průběhu dne však pozitivní testy strmě narůstaly a ještě ten samý den rozhodla krajská hygienická stanice o uvalení karantény. 

“Ve čtvrtek, tedy v den, kdy krajská hygiena rozhodla o karanténě, jsme měli pozitivně testováno 29 hráčů a členů realizačního týmu včetně několika hráčů a členů realizačního týmu v B-týmu,” uvedl na klubovém webu výkonný ředitel Michal Bělák.

Už do zápasu v Příbrami byl Baník nucen nastoupit v odlehčené sestavě, když chyběl celý realizační tým včetně trenéra Luboše Kozla a tři hráčů. I tak si ovšem poradil a odvezl tři body po jasné výhře 4:0.

“Po tomto utkání se situace natolik zhoršila, že i to rozhodnutí krajské hygieny považujeme za logické,” uznal Bělák.

Ostravský tým pak nejen že zvažoval ale dokonce se připravoval na situaci, že by proti Slovácku hrál s B-týmem. Ani k tomu nakonec nedošlo.

“B-tým se připravoval separátně, aby mohl hráči doplnit nebo zcela nahradit A-tým. Proto jsme sehráli přípravný duel s Líšní a proto do něj nastoupila vedle hráčů širšího kádru i řada hráčů z B-týmu. Jenomže na to nám nákaza zasáhla i béčko. I když jsme v B-týmu netestovali všechny hráče, ten poměr nakažených vůči počtu testovaných hráčů a členů realizačního týmu B-mužstva o situaci v béčku mnohé napovídá,” vysvětlil.

Kvůli uvalení Ostravy do karantény bylo vedení soutěže nuceno odložit vzájemný zápas se Slováckem i Libercem na neurčito. Dalším zápasem by tedy mělo být až slezské derby v Opavě 5. prosince. To však za předpokladu, že bude Baníku umožněno nastoupit, což zatím není jisté.

“Situace se bohužel nelepší. Od okamžiku, kdy hygiena vynesla rozhodnutí o karanténě, se příznaky objevily u dalších tří hráčů,” upozornil výkonný ředitel.

Doufejme, že nepříznivá situace se brzy otočí a ostravský tým se vrátí zpět na ligové trávníky.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama