Reklama
Loading...
Reklama

Britské ostrovy aktuálně z českého pohledu vypadají jako ústředí honu na čarodějnice. Za vše může incident Ondřeje Kúdely z utkání s Rangers. Média a i samotní fotbaloví fanoušci přejí Slavii vyhození z Evropské ligy, jednotlivým hráčům zranění či v horších případech i smrt. Jak však vyšlo na povrch, nejsou všichni za kanálem stejní. Před čtvrtečním zápasem se sešívanými totiž vzplanuly naděje na stále existující fair play ve fotbale.

Nekončící kauza slávistického stopera Kúdely okolo údajného nařčení z rasismu ještě pořád na ostrovech rezonuje. Proto nebylo vylosování dalšího soupeře z Británie zrovna výhrou. Glen Kamara, který se měl stát obětí údajné rasistické urážky je navíc odchovancem Arenalu.

Čekalo se tak, jakým způsobem se hráči Gunners postaví k zápasu s pražským klubem. Jelikož Kúdela nemohl být kvůli kontuzi nosu ze zranění Garethem Balem nasazen, visel největší otazník nad brankářem Slavie.

Ondřej Kolář
Kolář se v zápase zaskvěl skvělými zákroky a byl oporou / Zdroj: Reuters

Ondřej Kolář se totiž i přes krátkou rekonvalescenci zlomeniny čelní dutiny ze zápasu s Rangers rozhodl postavit mezi tři tyče. Vybaven byl kevlarovou maskou a helmou, kterou dříve nosil i Petr Čech. Ve hře tak byly obavy, že hráči anglického týmu se schválně na slávistického gólmana zaměří a pokusí se ho ze zápasu nějakým tvrdším soubojem „vyprovodit“.

Mnozí fotbalisté by tak udělali, jednoduše by využili slabiny soupeře. Tohle ale není případ Arsenalu. Před začátkem samotného zápasu přišli za Kolářem kapitán Héctor Bellerín a brankář Bernd Leno, aby ho ujistili, že se nemusí bát a žádné zákeřné zákroky nemají Gunners v plánu.

Po bouřlivých týdnech, které byly naplněny urážkami a nenávistí jak od britských tak i od českých fanoušků, je toto gesto, které se může tvářit jako maličkost, obrovskou vzpruhou pro fotbalové prostředí.

Takovýto projev hráčů Arsenalu dává naději, že ve fotbale ještě fair play úplně nevymřelo. Jen se již nenosí tolik jako dřív.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama