Reklama
Loading...
Reklama

S úvodním hvizdem zápasu sedět na lavičce náhradníků nechce žádný fotbalista a výjimkou není ani rodák ze Záhřebu Petar Musa! S deseti góly se drží v horní špici v tabulce střelců a svůj návrat do Edenu si představoval poněkud růžovější. Trenér Jindřich Trpišovský ale sází na taktiku unavit obranu a následně ji dorazit rozeným zabijákem! Dnes od 17:00 Slavia doma přivítá trápící se Fastav Zlín a sázka na Petara Musu se zdá více než pravděpodobná i s ohledem na zbytečné vyloučení Stanislava Tecla v předchozím vystoupení na Baníku. Dokáže se odchovanec NK Záhřeb zakousnout do šance a už ji nepustit? 

Síla, rychlost, výška, výběr místa a chladnokrevné zakončení. Přesně tohle jsou atributy útočníka, který má potenciál se stát velkým hráčem a možná proto skauti Slavie Petara Musu v létě 2017 přivedli z Interu Zaprešič. V době, kdy se do Slavie hrnula řada mladých cizinců s vidinou úspěchu v červenobílém dresu. Sintean, Vilotič, Trapanovski, Auer, Kingue a řada dalších. Dnes už ze zmiňovaných hráčů uspěl jen jeden a to Petar Musa!  Zvykací období na hostování v druholigové Viktorii Žižkov má za sebou a musím říct, že on to zřejmě jako období zvyknout si na český fotbal nevzal. Vždyť ve 38 zápasech vstřelil 12 branek a to není úplně špatné počínání na mladého forwarda, který se do naší země nedávno přistěhoval. Pomohla mu i práce mimo fotbalového trávníky, jak prozradil pro Idnes.cz.

„Umím anglicky, ale když jste v cizí zemi, musíte se naučit místní jazyk a osvojit si kulturu. Zvykl jsem si na život v Praze, který je velice podobný Záhřebu.“

O kvalitě Musy, tak nikdo nepochyboval, jenže byl tu další důležitý krok. V zimě roku 2019 Slavia poslala svého útočníka do Liberce definitivně otestovat konkurenceschopnost mladého Chorvata, který v té době začal sbírat starty v chorvatské reprezentaci do 21 let. Liberec je optimální klub pro přechod mladého hráče z druhé ligy do českého velkoklubu. První půlrok pod Ještědem byl pro Petara Musu těžký. Do kádru se naplno neprosadil a v libereckém týmu spíše paběrkoval. Vidina úspěchu v podobě prosazení se v první české lize ho nenechala spát a nakonec svého dosáhl. Na začátku nové sezóny vstřelil branku Viktorii Plzeň a brankostroj se mohl nastartovat! Prozatímní nejlepší období chorvatského čahouna skončilo, když si vršovický klub svého útočníka stáhnul na soustředění do Portugalska.

„Hodně jsme zvažovali, jestli ho vzít už teď, nebo ho nechat tam, kde se mu daří a bude hrát. Mít tři útočníky je až moc, protože by hrál jeden a dva by stáli… Kluci tím na podzim trošku trpěli, měli jsme čtyři na jeden post a velkou rotaci. Pro Musu si šetříme místo, hodně s ním pro příští rok počítáme“, jak prohlásil pro klub v zimě trenér Jindřich Trpišovský

Musa naplno přesvědčil trenéry Slavie, aby si ho ponechali ovšem nyní musí Jindřicha Trpišovského a spol. přesvědčit, že je to právě on, kdo by měl nastupovat od samého začátku zápasů. Hráč, kterému se věští velká budoucnost se teď musí naučit fungovat v konkurenčním prostředí jako je Slavie Praha. Skutečný odrazový můstek do velkých soutěží, s velkými hráči, stadiony a penězi. Konkurence ve Slavii Praha se může srovnávat s konkurencí jiných klubů evropského formátu. Díky pandemii koronaviru je tomu půl roku, co Musa figuruje v kádru Slavie a nyní přichází ta správná doba, kdy už by měl být při úvodním hvizdu na tom správném místě. Na trávníku, s lehkou nervozitou a potřebně rozdýchaný pro začátek zápasu.

Po odchodu Milana Škody ve Slavii zůstal pouze jeden vysoký útočník a to Júsuf, který se prozatím nedokázal s tlakem a konkurencí vyrovnat a na Slavii se s ním přestává počítat. Možná i tohle byl hlavní důvod povolání Petara Musy zpět. Dneska má možnost utnout jeho soupeření s málo produktivním Stanislavem Teclem. Můžete namítnout, že tu šanci měl Musa v zápase na Bohemians nebo v domácím zápase s Opavou, jenže od zápasu se Slezany uběhli 4 měsíce a to je již dobrá porce času pro jeho adaptaci.

Uvidíme, jak situaci vyhodnotí samotní trenéři. Musím uznat, že Stanislav Tecl má na hru Slavie obrovský vliv. Jeho pracovitost dělá obraně soupeře velké problémy a i když on sám je málo produktivní, tak mnoho gólových šancí pro své spoluhráče vytvořil, takže se necháme překvapit, jak tento mini souboj skončí.

Související články:

Poslední kolo nabídne velké dramaKonec u Slavie předzvěst návratu k trenérskému kormidlu

Reklama