Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama

S Michaelem Krmenčíkem už se v Edenu podle informací novináře Seznam Zpráv Luďka Mádla nepočítá, místo toho se sešívané oči údajně zaměřily na Ladislava Almásiho. Tato informace doplnila jen o den starší zprávu řeckého portálu Sport 24, jenž píše o tom, že český mistr má spadeno na Kévina Soniho z Asteras Tripolis. Která varianta je reálnější a jaké možnosti by mohly tyto posily přinést do týmu Jindřicha Trpišovského?

Situace je taková, že Krmenčík už je neoficiálně ze hry a vrátí se v létě do belgických Brugg. Velký humbuk bude panovat okolo Yiry Sora, jenž si svým řáděním v Evropské konferenční lize získal silné renomé. Letní přestup však jeho agent nedávno vyloučil.

“Yira není ve Slavii ani 2 měsíce, tzn. vůbec není na pořadu dne řešit další přestup. Nyní se plně soustředíme na jeho výkony ve Slavii. Zájem zahraničních klubů nás velmi těší, ale vše musí jít postupně a přirozenou cestou,” prohlásil Sorův agent Jakub Szkibik v posledním čísle magazínu Žongl.

Rozhovor s Jakubem Szkibikem naleznete na straně 18.

Pokud by ovšem přišla opravdová bomba na stůl Slavie, může se pochopitelně situace přehodnotit. V Portugalsku opěvovaný Petar Musa má už nejspíše nakročeno do Benfiky a do Edenu se tak vrátí maximálně na otočku vyklidit skříň v kabině.

V týmu zbývá záložní varianta B v podobě jednatřicetiletého Stanislava Tecla a nesmí se zapomenout na devatenáctiletého Daniela Filu, který ovšem potřebuje ještě nějaký čas, než bude moct zaujmout roli útočníka, o kterého se český mistr může plně opřít.

Hledání nové jedničky na slávistický hrot je tak naprosto pochopitelné. Kdo je ale lepší volbou ze dvou jmen, které se v tomto týdnu objevily v médiích?

Data pochází ze společnosti Comparisonator.

Kévin Olivier Soni

Se zprávou o údajném zájmu Slavie o kamerunského útočníka přišel řecký server Sport 24 na začátku tohoto týdnu. Soni, jenž za pár dní oslaví 24 let, pravidelně v Asterasu alternuje mezi hrotem, pozicí středního ofenzivního záložníka a křídlem. Variabilita a určitá útočná univerzálnost se mu tak nedá upřít.

Kamerunec je rychlostně skvěle vybavený, v brejkových situacích a přechodech do útoku exceluje. V tomto ročníku řecké Super League si zapsal již 73 úspěšných driblingů. Mimoto je ale i platný do kombinační hry proti statičtější obraně soupeře. Aktivní je ovšem i dozadu. Po ztrátě míče agresivně napadá a vybojovává je zpět.

Co se ale týče gólových statistik, nijak neoslňuje. V 26 ligových zápasech si zapsal šest branek a dvě asistence. O Soniho se podle dalších řeckých médií vehementně zajímá i tamní hegemon Olympiacos Pireus. V minulosti si vyzkoušel už dvě z evropských TOP 5 lig (Ligue 1 – Bordeaux, La Liga – Girona).

Jelikož Soni není vyhrazeně jen hrotovým útočníkem, mohl by ve Slavii alternovat podobně jako v Asterasu. Podle potřeb trenéra Trpišovského, který se svými hráči často rotuje, by tak mohl naskakovat kromě hrotu i na kraji, a stejně tak na pozici ofenzivního střeďáka.

Ladislav Almási

Druhou a pravděpodobně reálnější variantou je ostravský kandidát na krále střelců Almási. Vysoký slovenský útočník se prokazuje jako transferovou trefou do černého. Doposud si ve své první sezóně v Česku dokázal připsat již 13 gólů, ke kterým připojil dvě asistence.

Almási je naprosto odlišným typem od Soniho. Jde o ryzího hroťáka, jenž rezervy v rychlosti nahrazuje svou nebezpečností ve vápně a instinktem zabijáka. V porovnání s Kameruncem potřebuje na gól přibližně o čtyři střely méně.

Slovenský forvard by pravděpodobně mohl přinést do kádru sešívaných to, co se očekávalo od Krmenčíka. Možnost pro hraní dlouhých míčů, kombinace k zády k brance, útočná produktivita a nebezpečí ve vzduchu.

Výhodou je samozřejmě i jeho úspěšná aklimatizace v českém prostředí, kterému se dokázal rychle přizpůsobit. Otázkou je, jestli by Baník měl zájem svůj klenot prodávat. Pokud totiž bude v létě slezský klub opět volat po návratu do pohárů, tak by dobrovolná ztráta nejgólovějšího hráče týmu byla pomyslnou střelou do vlastní nohy.

Luxusní holení banner počítač
Reklama