Reklama
Loading...
Reklama

Ano, česká dvojice útočníků by se mohla potkávat ve společný okamžik na jednom hřišti v dresu stejného klubu. Očekává se totiž, že německý útočník Timo Werner RB Lipsko v letním přestupovém období opustí. Kam přestoupí? Hodně se mluví o Liverpoolu, ale zájem mají také Manchester United, Bayern Mnichov či londýnská Chelsea, kterou vede Frank Lampard.

A kdo by mohl německého kanonýra nahradit? Právě jedním z nich je sedmnáctiletý Adam Hložek. Všichni vědí, že to je jeden z největších talentů, co tady Česká republika momentálně má a pražská Sparta to moc dobře ví rovněž. Ví, že je o Adama enormní zájem, poněvadž ještě před zimním přestupovým obdobím o něm uvažoval klub, který hrál ve skupině LM se Slavií Praha. Tím je klubem je Borussia Dortmund, která nakonec dotáhla norského snipera E. Haalanda. V únoru se ozvala také Neapol. Některé zdroje uvádějí, že také Inter, Juventus a kluby z anglické Premier League mají zájem.

Nově se teď objevil další tým z Německa, RB Lipsko. A vypadá to, že bude mít zájem, ačkoli jsou s Adamem na jejich seznamu další hráči – Brazilec Kaio Jorge a M. Daramy, který obléká dres dánské Kodaně. Všichni tito hráči jsou velice mladí, jsou skvěle individuálně a technicky vybavení. Jsou rovněž dostatečně rychlí a silově velmi dobře připraveni. Na druhou stranu nemají zkušenosti, ale jak řekl trenér Julian Nagelsmann: „Je jasné, že v létě podepíšeme talentovaného hráče. Taková je filozofie klubu.“

Kdo tedy nahradí Wernera, který napříč všemi soutěžemi nastřílel 88 branek ve 150 zápasech? Bude jím opravdu Adam Hložek a dočkáme se tak české útočné dvojice Schick – Hložek?

Reklama